Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 9 marca 2017

"Kubicy będę kibicowała najbardziej"

fot. martinprokopofficial
Znakomity artykuł dotyczący Roberta Kubicy ukazał się na hinduskim portalu Overdrive. Jego autorka, Vaishali Dinakaran pisze, że w tym sezonie najbardziej będzie kibicował właśnie Robertowi Kubicy, a jej argumentacja robi wrażenie.

Vaishali Dinakaran wspomina czasy Roberta Kubicy w Formule 1, jego późniejszy wypadek oraz powrót do sportu w rajdach.

"Trzy lata po jego wypadku stałam na jednym ze skoków podczas odcinka Rajdu Polski. Zobaczyłam lecące auto Roberta Kubicy, a wsparcie i krzyk polskich kibiców był niesamowity, prawie tak głośny, jak jego auto. W końcu była to Polska, gdzie Kubica był bohaterem. Potem chciałam z nim porozmawiać w parku serwisowym po wcześniejszych rozmowach z Sebastienem Ogierem czy Thierry Neuvillem. Nie mogłam się do niego dostać, cały czas był otoczony przez fanów. Jego popularność z czasów F1 nie ustała. Wyglądało nawet na to, że Kubica stał sie jeszcze mocniej kochany po wypadku" - pisze Vaishali Dinakaran, pisząc o kolejnych dwóch latach Kubicy w WRC.

"Kilka dni później rozmawiałam z kimś, kto rywalizował z Kubicą w gokartach. Powiedział, że Robert był tam przez wszystkich szanowany tylko za to, jak dobrym był. Wszyscy go lubili, był wielkim sportowcem".


"Wszystkie te myśli o Kubicy wróciły do mnie w lutym tego roku, kiedy jednym z ogłoszeń konferencji WEC 2017 było to, najbardziej zaskakujące - że Kubica będzie jeździł z byKolles w tym roku. Pojedzie w całym sezonie, łącznie z 24H Le Mans. Podczas listopadowego testu był szybszy od regularnych kierowców zespołu. Nawet jednak, jeżeli wyniki testu nie są miarodajne, to dla mnie nie ma to znaczenia. W 2017 roku, spośród wszystkich serii i wszystkich dyscyplin motorsportu, najbardziej będę kibicowała Robertowi Kubicy".

"Widzicie, są dwa typy ludzi na świecie. Po pierwsze tacy, którzy przechodzą przez życie poprostu egzystując, będąc pasywnymi, którzy pozwalają, aby to inne rzeczy przydarzały się im. Jest też drugi typ ludzi, takich jak Kubica. Życie jest nieprzewidywalne i chaotyczne. Życie zawsze będzie rzucało ci podkręcone piłki. Tacy ludzie, jak Robert Kubica złapią te podkręcone piłki, a potem je odrzucą, nawet jeżeli mogą używać tylko lewej ręki" - pisze dziennikarka.

Cały tekst można przeczytać TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: