Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 2 lutego 2017

Robert Kubica pojedzie w 24-godzinach Le Mans w LMP1! (wypowiedź Kubicy) - aktualizacja piątek (filmy z testów)

Robert Kubica będzie kierowcą zespołu ByKolles Racing w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, ale też w całym sezonie World Endurance Championship! Zapowiada się bardzo ciekawy sezon!


W tym sezonie w LMP1 będzie rywalizowało stale tylko 5 samochodów (6 Toyota dojdzie od drugiego wyścigu na SPA). Oto lista zgłoszeń do sezonu:


"Po czasie spędzonym w rajdach, szukałem czegoś jak najbliższego Formule 1 i właśnie to daje LMP1. Pod koniec ubiegłego roku miałem okazję wsiąść za kierownicę auta i czułem się w nim dość komfortowo i byłem w stanie poprawiać moje tempo. Z kolejnym doświadczeniem, jestem pewien, że będę w stanie dać z siebie więcej. Jestem gotów i nie mogę doczekać się prologu na Monzy i startu sezonu na Silverstone. ByKolles Racing będzie w trakcie sezonu pracowało nad autem, wprowadzając ważne poprawki. Cieszę się, że będę tego częścią. WEC jeździ na torach, które dobrze znam z Formuły 1, może oprócz Le Mans, o którym słyszałem wiele dobrych rzeczy - powiedział Robert.

Oto kalendarz WEC na sezon 2017:

1-2 kwietnia - Prolog - Monza
16 kwietnia - 6h Silverstone
6 maja - 6h Spa
17-18 czerwca - 24h Le Mans
16 lipca - 6h Nurburgring
3 września - 6h Mexico
16 września - 6h Circuit of Americas
15 października - 6h Fuji
5 listopada - 6h Szanghaj
18 listopada - 6h Bahrajn

Zespół


Jednym z partnerów Kubicy w samochodzie będzie Oliver James Webb. 26-letni Brytyjczyk wygrał w ubiegłym roku European Le Mans Series w klasie LMP2. W roku 2009 był 3. w Brytyjskiej Formule Renault, a rok później zajął takie samo miejsce w Brytyjskiej Formule 3.

"Bardzo cieszę się, że będę uczestniczył w serii LMP1 w WEC z zespołem ByKolles i legendarnym Robertem Kubicą. Będziemy starać się w tym sezonie pracować nad wieloma rzeczami i poprawiać je. Jazda w Le Mans wspólnie z Robetem będzie fantastyczna, spełnia się moje marzenie" - powiedział Oliver Webb.

TUTAJ znajdziecie relację z testów Roberta z ByKolles, jakie odbyły się pod koniec ubiegłego roku. TUTAJ wypowiedź Roberta po tym teście.

O Samochodzie


Auto ByKolles przejdzie w tym sezonie ogromne zmiany, gdyż zespół będzie używał silnika Nismo, który niegdyś napędzał auta GTR LM LMP1, a teraz przejdzie spore modyfikacje. Silnik zastąpi obecną jednostkę AER V6 twin-turbo. Jednostka ta miała duże problemy w ubiegłym sezonie, nie tylko z szybkością, ale również niezawodnością.

Władze zespołu liczą na duży postęp w tym roku, a w 2018 roku na przygotowywanie auta dla klientów.

Tak wyglądała konferencja na której ogłoszono listy zgłoszeń:

Aktualizacja


Zdjęcia z dzisiejszego testu Abartha 124:
David Bonaventuri

David Bonaventuri

David Bonaventuri

Aktualizacja piątek


Dziś Robert Kubica ma testować Hyundaia i20 R5 w prowincji Lucca we Włoszech. Poniżej zobaczycie film z tych testów:Za chwilę więcej informacji.

Brak komentarzy: