Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 1 lutego 2017

Kubica: Nie miałem szczęścia w ostatnich miesiącach [Aktualizacja nr 2 - Kubica testuje]

Robert Kubica rozmawiał podczas wizyty na Rajdzie Monte Carlo z francuskim tygodnikiem Autohebdo i zdradził, że nie podejmuje żadnych działań w kwestii swojego powrotu do WRC. Inaczej sytuacja ma się z karierą na torze, jednak tu brakowało mu w ostatnim czasie szczęścia.


"Obecnie nie pracuję nad programem startów w rajdach, ale nie jest wykluczone, że wystartuję w kilku imprezach dla zabawy. W końcu w moim garażu stoją Renault Clio S1600 oraz Ford Fiesta WRC. Aby móc startować w rajdach na najwyższym poziomie, potrzeba jednak budżetu, a bez niego to nie ma sensu" - powiedział Kubica.

Polak oceniał nowe auta WRC, mówiąc, że są one trudniejsze i bardziej wymagające od kierowcy, ale z pewnością sezon 2017 będzie bardzo ciekawy. Kubica został zapytany również o kontynuację kariery na torze.
"Pracuję w tym kierunku, jednak w ostatnich 2-3 miesiącach nie miałem szczęścia" - odpowiedział tajemniczo Kubica.

Aktualizacja czwartek


Jak widać, Robert przesiadł się dziś do innego auta i testuje dziś Abartha 124 Rally. Zdjęcie umieścił Gianfranco Santero, wspierający jedną z ekip rajdowych.
fot. Gianfranco Santero
 Dziś zostanie ogłoszona lista zgłoszeń do WEC 2017 oraz Le Mans. Toyota ma zamiar wystawić 3 auta, a załoga ostatniego nie jest jeszcze znana. Więcej o tym TUTAJ.

Aktualizacja #2


Kolejne zdjęcia z testów:
fot. Davide Riccio

fot. Davide Riccio


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: