Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 18 stycznia 2017

Robert Kubica w Monte Carlo [Długi wywiad video!]

fot. Florent Large
Ciągnie wilka do lasu... Robert Kubica pojawił się w parku serwisowym Rajdu Monte Carlo dziś rano i uważnie przyglądał się autom m.in. M-Sportu. Szkoda, że Polak - po raz pierwszy od czterech lat, nie wystartuje w tej imprezie.

Nieco ponad 3 lata temu Robert Kubica startował autem WRC w tej inaugurującej sezon imprezie i zdołał wygrać dwa pierwsze OS-y, zdobywając znaczną przewagę nad rywalami. Niestety, na 9. OS-ie wypadł z trasy i tak zakończył rajd. W dwóch kolejnych edycjach swój udział również kończył po wypadkach.

Teraz jest w Monte Carlo w roli gościa i bacznie przygląda się autom w parku serwisowym. Na Twitterze pojawiły się zdjęcia z jego wizyty.
fot. Florent Large

fot. Florent Large

Aktualizacja


WRC przeprowadziło długi i ciekawy wywiad z Robertem! Obejrzyjcie go poniżej.

Kubica przyjechał do Monako w roli kibica i po shakedownie wrócił do domu, ale nie jest wykluczone, że wróci jeszcze aby oglądać rywalizację. Polak opowiadał, że nowe samochody są zupełnie inne od starszych i wymagają znacznie więcej od kierowcy, a przede wszystkim od pilota.

Robert został oczywiście zapytany o swoje starty rajdowe i odpowiedź była interesująca:

"Być może wyjściem będzie podchodzenie do rajdów jako do przyjemności i przejechanie kilku imprez, ale nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Chciałbym testować tylko wtedy jeżeli miałbym szansę jeździć, ale zobaczymy".

"Jeżeli dostałbym ofertę jazdy to na pewno bym skorzystał, ale kilka ostatnich miesięcy nie przyniosło mi dobrych wieści co do rajdów i nadal szukam swoich opcji w wyścigach i pewnie tam skończę z jakimś programem, ale raczej nie zamknie mi on drzwi do okazyjnego pojawiania się w rajdach" - powiedział Robert.

Robert przewidywał też kto może być najszybszy w tym sezonie i choć uważa, że wszystko jest nadal dużą zagadką, to nie wyobraża sobie, aby Citroen nie był szybki. Chwalił również M-Sport za budowanie dobrych nowych samochodów, a jeżeli Malcolm Wilson ściągnął już do siebie Sebastiena Ogiera to zrobi wszystko by dać mu jak najlepsze auto.
Brak komentarzy: