Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 10 stycznia 2017

Robert Kubica w 24H Dubai - przygotowania [Aktualizacja]

Już jutro Robert Kubica powinien pojawić się na torze w Dubaju podczas pierwszej oficjalnej sesji treningowej przed 24H Dubai. Polak wraz z zespołem Olimp Racing przygotowuje się do tego startu - zobaczcie pierwsze zdjęcia z toru oraz kombinezon, w jakim pojedzie Robert.

Transmisja


Na początek jednak ważna informacja o transmisji z wyścigu - podobnie jak wcześniej, będzie można go oglądać w Internecie dzięki live streamingowi, będzie również oczywiście live timing - wszystko będzie pojawiało się we wpisach na naszej stronie.

Przygotowania


Czekają nas 3 dni dużych emocji. Wyścig w Dubaju będzie dużym wyzwaniem dla Roberta Kubicy i można uznać go za najpoważniejszy start wyścigowy Polaka od czasu wypadku w 2011 roku.

Zespół Polaka - Olimp Racing, który wystawi w tych zawodach dwa auta, jest już oczywiście na torze. Tak wyglądają przygotowania ekipy do startu:
fot. Olimp Racing

fot. Olimp Racing

fot. Olimp Racing

fot. Olimp Racing

fot. Olimp Racing

fot. Olimp Racing

fot. Olimp Racing


Szykuje się również Robert Kubica, który dziś był w siedzibie OMP Racing, dobierając kombinezon na 24-godzinne ściganie. Który powinien wybrać według Was?
fot. OMP Racing
Ze startu cieszą się partnerzy Kubicy - m.in. Robert Lukas.

Spotkania z Robertem Kubicą - pierwszego w życiu - nie może doczekać się również Gosia Rdest.

Przypomnijmy, że wszystkie najważniejsze informacje o starcie Roberta zobaczycie TUTAJ. Już jutro pełne wprowadzenie do wyścigu i relacja z treningów!

Aktualizacja


Zespół Olimp Racing opublikował zdjęcia auta, którym pojedzie Robert Kubica podczas 24H Dubai. Jest również obszerny opis tej bestii: " Ekipa Forch Racing powered by OLIMP wystartuje w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju jednym z najszybszych wariantów legendarnej 911-stki. Jej ostatnia generacja homologowana w klasie GT3 należy do najnowszych samochodów wyścigowych na świecie. Za kierownicą pierwszego w Polsce Porsche 911 GT3 R zasiądą: Robert Kubica, Robert Lukas, Marcin Jedliński, Wolf Henzler i Santiago Creel!

Auto co prawda bazuje na modelu drogowym, jednak jego bezkompromisowe modyfikacje wyścigowe sprawiają, że dysponuje on znacznie lepszymi osiągami. Sercem 911 GT3 R jest nowatorski, 6-cylindrowy silnik typu bokser o pojemności 4 litrów, który dysponuje mocą 500 koni mechanicznych. Bezpośredni wtrysk benzyny, osiągający ciśnienie do 200 barów i technologia zmiennych faz rozrządu zapewniają wysoką wydajność.

Co więcej, wolnossące jednostki wyróżniają się większą spontanicznością i szerszym zakresem użytecznych obrotów. Samochód posiada także bardzo wydajną aerodynamikę, która wręcz przykleja go do asfaltu w nawet najtrudniejszych zakrętach. Odpowiedni balans aerodynamiczny zapewnia tylne skrzydło o szerokości 2 metrów i głębokości 40 cm, które zostało wykonane z włókna węglowego – podobnie zresztą jak dach, przednia pokrywa i owiewka, nadkola, drzwi, partie tylnej części nadwozia oraz tylna pokrywa.

Marcin Jedliński startujący w 24H Dubai, o Porsche 911 GT3 R:

- Pomysł kupienia tego samochodu zrodził się pod koniec ubiegłego roku. Chcieliśmy spróbować czegoś szybszego i nowego, a kilka lat spędzonych w pucharze Porsche sprawiło, że chcieliśmy pozostać wierni niemieckiemu producentowi, decydując się na kolejny krok. Zainteresowanie tym autem było bardzo duże, a Porsche Motorsport wyprodukowało dopiero około 20 sztuk tego modelu, więc musieliśmy się bardzo postarać. 911 GT3 R w porównaniu do 911 GT3 Cup jest dużo szybsze, zwłaszcza w zakrętach. Auto jest stabilne, ale zarazem bardzo wymagające, co czuć przy inicjowaniu kolejnych zakrętów. Jeśli wcześniej nie jeździło się autami z dużym dociskiem, trzeba dobrze wyczuć punkty hamowania i odpowiednio korzystać z dobrodziejstw układu hamulcowego."
Robert Kubica Olimp Racing Dubaj 3
fot. Olimp Racing

Robert Kubica Olimp Racing Dubaj 3
fot. Olimp Racing

Robert Kubica Olimp Racing Dubaj 3
fot. Olimp Racing

Robert Kubica Olimp Racing Dubaj 3
fot. Olimp Racing


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: