Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 13 stycznia 2017

Robert Kubica w 24H Dubai - piątek, wyścig (LIVE STREAMING)

Kawa przygotowana? Znajomi poinformowani o 24-godzinnej nieobecności? No to chyba jesteście gotowi do całej doby emocji wyścigowych wraz z Robertem Kubicą w 24H Dubai! Dziś o godz. 11 polskiego czasu załoga Forch Racing powered by Olimp wystartuje z 10. pozycji do wyścigu. Poniżej znajdziecie live streaming z rywalizacji, live timing oraz relację live
Po kwalifikacjach


Wczoraj odbyły się dwie sesje treningowe oraz kwalifikacje. We wszystkich najlepszy czas dla swojej ekipy wykręcał oczywiście Robert Kubica. Zaczęło się od 13. miejsca w pierwszym treningu, następnie było 10. miejsce w kwalifikacjach, a na koniec 6. miejsce w treningu nocnym.

W międzyczasie okazało się, że zespół Roberta będzie jednak jechał w klasie Pro, co oznacza dodatkowy balast na starcie w postaci 30 kilogramów.

Przypomnijmy wyniki kwalifikacji:


Harmonogram na dziś


Piątek, 13 stycznia
7:00 - Warm - Up
11:00 - Start wyścigu

Zespół Kubicy


Robert Kubica wystartuje w barwach ekipy Forch Racing powered by Olimp. Wspólnie z nim jechać będą:

Robert Lukas, znany z Porsche SuperCup, w którym startuje od 6 sezonów. W 2015 roku przejechał on 24H Dubai i zajął 5. miejsce.

Marcin Jedliński - również znany kierowca Porsche, wicemistrz Polski Porsche Platinum GT3 Cup CCE

Wolf Henzler - fabryczny kierowca Porsche, zwycięzca 24h Le Mans w klasie GT2 w 2010 roku w Porsche 997 GT3-RSR

Santiago Creel - występujący w Platinum GT3 Cup CCE

Rywale


Tych 5 kierowców będzie ścigało się w klasie A6-Am czyli najszybszymi autami, ale z "amatorami" czyli mniej utytułowanymi kierowcami. W klasie tej wystartuje 11 ekip, a łącznie w autami klasy A6 pojedzie 25 ekip.

Zobaczymy wśród nich wielu znanych zawodników, m.in. Brendona Hartleya, Robina Frijnsa i Jeana - Erica Vergne, którzy mają za sobą przeszłosć w Formule 1 czy znanych z wyścigów Porsche Jeroena Bleekemolena, Svena Mullera, Mathieu Jamineta czy Matteo Cairoliego.

Łącznie na starcie stanie około 100 załóg.

Polacy


W Dubaju zobaczymy łącznie czwórkę Polaków. W tej samej klasie pojedzie Michał Broniszewski (Black Falcon), w klasie 991 zaprezentuje się Igor Waliłko (Olim Pracing by Lukas Motorsport) oraz Gosia Rdest (Zest Racecar Engineering w klasie TCR).

Relacja


Sesje 24H Dubai będą streamowane przez internet, dostępny będzie również live timing, a wszystko pojawi się na blogu podczas relacji.

O Samochodzie


Obszerną informację o aucie Roberta zamieścił wczoraj jego zespół: Ekipa Forch Racing powered by OLIMP wystartuje w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju jednym z najszybszych wariantów legendarnej 911-stki. Jej ostatnia generacja homologowana w klasie GT3 należy do najnowszych samochodów wyścigowych na świecie. Za kierownicą pierwszego w Polsce Porsche 911 GT3 R zasiądą: Robert Kubica, Robert Lukas, Marcin Jedliński, Wolf Henzler i Santiago Creel!

Auto co prawda bazuje na modelu drogowym, jednak jego bezkompromisowe modyfikacje wyścigowe sprawiają, że dysponuje on znacznie lepszymi osiągami. Sercem 911 GT3 R jest nowatorski, 6-cylindrowy silnik typu bokser o pojemności 4 litrów, który dysponuje mocą 500 koni mechanicznych. Bezpośredni wtrysk benzyny, osiągający ciśnienie do 200 barów i technologia zmiennych faz rozrządu zapewniają wysoką wydajność.

Co więcej, wolnossące jednostki wyróżniają się większą spontanicznością i szerszym zakresem użytecznych obrotów. Samochód posiada także bardzo wydajną aerodynamikę, która wręcz przykleja go do asfaltu w nawet najtrudniejszych zakrętach. Odpowiedni balans aerodynamiczny zapewnia tylne skrzydło o szerokości 2 metrów i głębokości 40 cm, które zostało wykonane z włókna węglowego – podobnie zresztą jak dach, przednia pokrywa i owiewka, nadkola, drzwi, partie tylnej części nadwozia oraz tylna pokrywa.

Marcin Jedliński startujący w 24H Dubai, o Porsche 911 GT3 R:

- Pomysł kupienia tego samochodu zrodził się pod koniec ubiegłego roku. Chcieliśmy spróbować czegoś szybszego i nowego, a kilka lat spędzonych w pucharze Porsche sprawiło, że chcieliśmy pozostać wierni niemieckiemu producentowi, decydując się na kolejny krok. Zainteresowanie tym autem było bardzo duże, a Porsche Motorsport wyprodukowało dopiero około 20 sztuk tego modelu, więc musieliśmy się bardzo postarać. 911 GT3 R w porównaniu do 911 GT3 Cup jest dużo szybsze, zwłaszcza w zakrętach. Auto jest stabilne, ale zarazem bardzo wymagające, co czuć przy inicjowaniu kolejnych zakrętów. Jeśli wcześniej nie jeździło się autami z dużym dociskiem, trzeba dobrze wyczuć punkty hamowania i odpowiednio korzystać z dobrodziejstw układu hamulcowego."

O torze


Dubai Autodrome to obiekt, na którym Robert Kubica nie miał jeszcze okazji startować. Liczy on sobie 5,39 kilometra i powstał w 2004 roku. Jego rekordzistą jest Kamui Kobayashi, który wykręcił 1:41.220 podczas wyścigów Azjatyckiej serii GP2. Wyścig 24H Dubai to chyba największa impreza, jaka odbywa się na tym torze co roku.

O 24H Series


Wyścig będzie odbywał się w ramach 24H Series, w którym Robert Kubica startował już w ubiegłym roku wraz z Martinem Prokopem. Jechali wówczas 12H Mugello.

Tym Roberta czeka 24-godzinna rywalizacja podczas której będzie mógł przejeżdżać maksymalnie 2-godzinne stinty, po których będzie musiał odpoczywać (czas odpoczynku wynosi 50% czasu jazdy w stincie - maksymalnie 1 godzina odpoczynku). Start wyścigu jest lotny, a podczas rywalizacji zamiast samochodu bezpieczeństwa używany jest CODE-60 czyli ograniczenie prędkości aut do 60 km/h.

Kwalifikacje to przejazd jednego kierowcy zespołu.

Pogoda


Dopisze! Poniżej prognoza na najbliższe dni.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: