Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 5 stycznia 2017

Robert Kubica w 24H Dubai - już za tydzień! [Aktualizacja]

fot. Olimp Racing
Oczekiwaliśmy informacji na temat przyszłości Roberta Kubicy i mamy, choć nie wiemy, czy jest to kolejny pojedynczy start, czy bardziej długoterminowy projekt. Tak czy siak - Robert Kubica weźmie udział w 24h Dubai wraz z Olimp Racing.

Ekipa Forch Racing zamieściła na swoim profilu na Facebooku ogłoszenie o tym starcie:

Marcin Jedliński: - Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w Dubaju do naszej ekipy dołączy Robert Kubica, który miał okazje testować nasze Porsche miesiąc temu podczas testów w Hiszpanii. Wszyscy w zespole byli pod ogromnym wrażeniem jego stylu jazdy. Robert zawiesił poprzeczkę tak wysoko, że naszym marzeniem stało się zaangażowanie go do teamu na 24-godzinny wyścig w Dubaju, w którym jeszcze nigdy nie startował. Jestem przekonany, że to będzie świetny początek bardzo wymagającego sezonu, który dla ekipy OLIMP Racing zapowiada się niezwykle pracowicie. Do tej pory skupiałem się na cyklu Porsche Platinum GT3CCCE oraz okazyjnych startach w wyścigach Endurance. Dodatkowo firma OLIMP wspierała Roberta Lukasa w serii Porsche Mobil 1 Supercup. Wraz z pojawieniem się w naszych zespołach 500-konnych Porsche 911 GT3 R postanowiliśmy wspólnie z Förch Racing wziąć udział w pełnym cyklu Endurance organizowanym przez holenderską firmę Creventic, gdzie mamy zamiar powalczyć o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Wraz z Robertem Lukasem będziemy stanowić trzon ekipy, do której w pozostałych rundach będą dołączać utalentowani kierowcy znani między innymi ze startów w Porsche. Trzymajcie kciuki!

Robert Lukas: - Cóż mogę powiedzieć – to wielki zaszczyt, że na 24-godzinny wyścig w Dubaju dołączy do nas Robert Kubica, z którym mieliśmy okazję współpracować przed miesiącem na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną. Nie ma co ukrywać, że Robert to chodząca encyklopedia wyścigów i jestem przekonany, że współpraca z nim zaprocentuje nie tylko w Dubaju, ale i w dalszej części sezonu, zwłaszcza podczas moich startów w Porsche Mobil 1 Supercup. Po raz pierwszy jedziemy do Dubaju mając tak silny skład i topowy samochód GT3, który z pewnością pozwoli nam walczyć o końcowe zwycięstwo. Trzeba jednak pamiętać, że wyścigi Endurance rządzą się swoimi prawami i bardzo istotny jest w nich szczęście. Liczę jednak, że nasze wieloletnie doświadczenie ze startów w Dubaju w tym roku zaprocentuje i pokażemy się z jak najlepszej strony.

Leszek Stokłosa: - Prezes Zarządu ORLEN Oil – strategicznego sponsora teamu Förch Racing: Wyścigi 24H Series są doskonałym potwierdzeniem niezawodności olejów Platinum. Bardzo się cieszę, że w Dubaju będzie się mógł o tym przekonać również Robert Kubica, najpopularniejszy polski kierowca ostatnich lat. Oczywiście trzymam kciuki za cały team i życzę wszystkim samych sukcesów.

W grudniu Robert testował wraz z zespołem Olimp Racing i wszyscy byli pod wrażeniem jego tempa. Teraz okazało się, że Robert nawiąże współpracę z ekipą.

Kubica pojedzie Porsche 911 GT3, a jego partnerami będą Robert Lukas, Marcin Jedliński, Wolf Henzler i Santiago Creel.


O 24h Dubai

Wyścig będzie odbywał się w ramach 24H Series, w którym Robert Kubica startował już w ubiegłym roku wraz z Martinem Prokopem. Jechali wówczas 12H Mugello.

24H Dubai to pierwsza runda sezonu. Weźmie w niej udział aż 98 załóg, w tym dwie polskie. Naszych kierowców będzie jednak więcej.

W najszybszej klasie A6 wystartuje 25 załóg, przy czym 13 aut będzie A6-Pro i 12 A6-Am. Zespół Roberta będzie jechał w A6-Am. Pełną listę startową zobaczycie TUTAJ.

Oczywiście dostępny będzie live stream z całej rywalizacji, a na blogu znajdziecie pełną relację.

Harmonogram


Poniżej godziny startów klasy A6 - godziny czasu polskiego.

Środa, 11 stycznia
godz. 12:30 - Fakultatywny trening (90 minut)

Czwartek, 12 stycznia
09:00 - Trening (30 minut)
09:30 - Trening 2 (115 minut)
13:15 - Kwalifikacje (30 minut)
17:00 - Nocny trening (120 minut)

Piątek, 13 stycznia
7:00 - Warm - Up
11:00 - Start wyścigu

Pełny harmonogram TUTAJ.

O samochodzie


Auto o wadze 1220 kilogramów wyciąga około 500 koni mechanicznych z 4-litrowego silnika. Mierzy 4,6x2 metry, a jego zbiornik paliwa mieści 120 litrów. Auto posiada 6-biegową skrzynię i do setki rozpędza się w około 3 sekundy.

Kubica komentuje


Na fanpage Roberta zamieszczono krótkie oświadczenie: "Drodzy kibice. Chciałbym potwierdzić, że między 12 a 14 stycznia wystartuję w Dubaju. Pojadę w narodowym składzie w Porsche GT3 i spróbuję 24-godzinnego ścigania. Przy okazji - wszystkiego najlepszego w nowym roku :) Robert".

Poniżej znajdziecie zapowiedź tego wyścigu, niebawem więcej informacji:


Źródło: wrc.net.pl

Brak komentarzy: