Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 14 stycznia 2017

Kubica: Nie ma wielu ofert

Mamy szersze wypowiedzi z udzielonego wczoraj motorsport.com wywiadu przez Roberta Kubicę. Tak jak wczoraj pisaliśmy, Robert powiedział, że prawdopodobnie pojedzie więcej wyścigów długodystansowych w tym roku, ale nie wie kiedy i z kim. Nadal jego celem jest jazda w jak najwyższej serii mistrzowskiej.


"Na pewno moim celem będzie jazda w najwyższej możliwej serii mistrzowskiej, zobaczymy, jakie będę miał szanse. Póki co ofert nie ma wielu więc zobaczymy. Wiem, że mogę wykonywać dobrą robotę i ciężko pracować nad przygotowaniami. Jeżeli szansa się pojawi, to dobrze, jeżeli nie to zajmę się czymś innym".

"Przejechałem tym samochodem testy przed świętami i próbowałem się dobrze przygotować. Jestem dość pewny co do mojej wytrzymałości. To będzie mój pierwszy wyścig długodystansowy, wszystko jest dla mnie nowe, ale fizycznie powinienem wytrzymać. Moim celem jest ukończenie wyścigu i nauczenie się jak najwięcej. Nie sądzę jednak, aby ten start miał wpływ na moją przyszłość, ale na pewno zbiorę ważne doświadczenie z pierwszej tak długiej jazdy w życiu. Nie mogę się też doczekać jazdy w nocy, to kolejne wyzwanie."

Robert potwierdził, że ten start nie będzie miał żadnego wpływu na jego przyszłość.

"Na pewno da mi on pewne odpowiedzi i będę mógł nauczyć się nowych rzeczy, a jest ich wiele. Jeżdżę w wyścigach od dawna, ale nigdy nie jeździłem w wyścigach endurance" - dodał Robert.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: