Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 11 stycznia 2017

Kubica: Kwestie kondycji nie będą problemem

fot. FisioTau
Robert Kubica ma już za sobą pierwszą sesję treningową przed 24H Dubai oraz... pierwszy wywiad. Polak stwierdził w nim, że nie martwi się o kwestie wytrzymałościowe, ale czasu na przygotowanie do wyścigu jest niewiele.


"Dobrze jest tu być. To będzie mój pierwszy raz w Dubaju więc będziemy musieli nauczyć się toru bardzo szybko. Po raz pierwszy będę również jechał Porsche. To zupełnie inny samochód w prowadzeniu niż te, którymi jeździłem więc muszę odkryć wiele rzeczy w krótkim czasie. Musimy skupić się na naszej pracy i dać z siebie wszystko" - powiedział Robert.

Został on również zapytany, czy największym wyzwaniem wyścigu będzie strona fizyczna.

"Myślę, że będzie OK. Jechałem w 12-godzinnym wyścigu na Mugello w ubiegłym roku więc myślę, że będzie w porządku szczerze mówiąc i nie martwię się o to. Jest nas pięciu w samochodzie więc będą również ograniczenia co do tego, ile będę jeździł bo jestem całkiem nowym kierowcą tu. Dwugodzinne stinty nie powinny być problemem" - stwierdził Kubica.Nie zabrakło również pytania o Formułę 1 i sensacyjną decyzję Nico Rosberga o zakończeniu kariery.

"To jego decyzja, jestem pewien, że długo o niej myślał i jeżeli zdecydował się na tak duży krok, to oznacza, że był jej pewien. To co najważniejsze, to aby był szczęśliwy, ale jestem pewien, że jego życie bardzo się zmieni, ale sam tego chciał" - powiedział Polak, dodając jednocześnie, że jego życie po zakończeniu kariery w F1 bardzo się zmieniło.

Źródło: thenational.ae


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: