Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 14 grudnia 2016

Orlen "wykazał inicjatywę w stosunku do Kubicy"

Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak przejadą 7 rund w ramach WRC2 w przyszłym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. W poniedziałek w Warszawie odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa, na której nie zabrakło również tematu Roberta Kubicy.

Ptaszek i Szczepaniak będą jeździć w barwach Orlenu, który przerzuca swoje zainteresowanie z rajdów terenowych.

"Bardzo się cieszę, że wspólnie z Orlen Team będziemy walczyć w najpiękniejszych i najtrudniejszych rajdach świata. Wciąż pracujemy nad kalendarzem startów i wyborem samochodu, a poza siedmioma startami w WRC-2 planujemy też kilka rajdów asfaltowych, żeby zdobyć więcej doświadczenia na tej nawierzchni. Cieszę się też, że dzięki Orlenowi, nowemu partnerowi Rajdu Polski, moja domowa runda pozostała w kalendarzu WRC - poinformował Hubert Ptaszek na swoim profilu na portalu Facebook.

Ciekawa informacja z tej konferencji znalazła się na portalu eurosport.onet.pl, gdzie napisano, że "koncern wykazał inicjatywę w stosunku do Roberta Kubicy, ale “nie podjęto z nami rozmów".

Można zatem domniemywać, że inicjatywa ta dotyczyła rajdów, jednak jeżeli "pierwszym" wyborem Orlenu był duet Ptaszek/Szczepaniak, to Kubica w tej sytuacji zostawałby bez pilota. Być może Orlen chciał zaproponować podobny program Kubicy, jednak z jakichś przyczyn do tego nie doszło.


Robert przygotowuje się do powrotu na tor, a przez ostatnie dwa dni testował w Barcelonie wraz z polskim zespołem Olimp Racing, przygotowującym się do startów w wyścigach długodystansowych Porsche 911 GT3R. Więcej o tych testach przeczytacie TUTAJ.

Pełną wypowiedź dyrektora marketingu PKN Orlen dla eurosport.onet.pl znajdziecie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: