Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 4 listopada 2016

Znamy pierwszego partnera Kubicy, czekamy na drugiego!

Robert Kubica pojedzie w 6-godzinnym wyścigu 6h Roma wraz z Matteo Bobbim, który ma na swoim koncie epizod w Formule 1 oraz trzecim kierowcą, którego nazwisko nie jest jeszcze znane. Szef zespołu Oregon bardzo cieszy się, że udało się porozumieć z tak dobrymi kierowcami w sprawie startu w tym wyścigu.

Bobbi w 2003 roku został kierowcą testowym zespołu Minardi w Formule 1 i wziął udział w jednej sesji treningowej (przed Grand Prix San Marino). W tym samym roku zdobył tytuł mistrza świata FIA GT. Wcześniej był m.in. wicemistrzem serii Formula Nissan 2000. Obecnie jest komentatorem wyścigów dla włoskiej Sky.

Nazwisko trzeciego kierowcy ekipy Roberta Kubicy, która wystartuje Renault RS01 nie jest jeszcze znane. Wczoraj informowaliśmy o ogłoszeniu o możliwości kupienia tego miejsca za 20 tys. euro, ale dziś post z nim zniknął z Facebooka.

Nie jest również znany skład drugiej załogi zespołu Oregon, która pojedzie w tym wyścigu.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że mamy Roberta Kubicę i Matteo Bobbiego. To jasne, że nie wybieramy się na tor Vallerunga po nic tylko chcemy zaznaczyć swój ślad. W ubiegłym roku problem z pompą paliwa odebrał nam zwycięstwo i w tym roku chcemy wygrać. Nie mogę się doczekać startu" - powiedział szef Oregon Team, Jerry Canevisio.


Kubica i Bobbi znają się bardzo dobrze, razem jeżdżą na rowerach, Bobbi siedział również na prawym fotelu samochodu Kubicy podczas testów przed tegorocznym Rajdem Monte Carlo.

Brak komentarzy: