Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 1 listopada 2016

Wolff: Ciągle próbuję namówić Roberta na DTM

Robert Kubica Toto Wolff DTM
Szef Mercedesa, Toto Wolff powiedział, że od 6 lat namawia Roberta Kubicę na starty w serii DTM i auto dla niego będzie cały czas gotowe. Decyzja należy do Roberta. W wywiadzie, jakiego udzielił Wolff stacji Eleven Sports, pojawił się również temat F1.

"Znam Roberta od wielu lat, od 2001 czy 2002 roku kiedy był jeszcze młodym chłopakiem i miał 16 czy 17 lat. Próbuję go przekonać go do startów w DTM już od 6 lat i zawsze mówię, że czeka na niego samochód z napisem "KUB" na tylnej szybie. Zaliczył fantastyczne testy z nami, wsadziliśmy go nawet do naszego symulatora by nabrał pewności" - powiedział Toto Wolff, przyznając się, że do dziś nie udało się przekonać Roberta na DTM.


"Może teraz nadszedł czas powrotu, jest tak utalentowanym facetem, że byłbym za tym" - dodał Wolff.

Zapytany, czy Kubica w symulatorze był pomocny, Wolff odpowiedział: "Chcieliśmy sprawdzić, jak radzi sobie ze swoimi ograniczeniami w symulatorze, a rady przekazywane przez niego były bardzo pomocne, inżynierowie go pokochali" - przyznał Wolff, mówiąc jednak, że po wypadku Kubica po wypadku nie czułby się już komfortowo ze swoim ramieniem w kokpicie.

Cały wywiad możecie zobaczyć poniżej:Źródło: Eleven Sports

Brak komentarzy: