Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 8 listopada 2016

Trudni rywale Kubicy - wszystko o wyścigu

Pozostały 4 dni do rozpoczęcia rywalizacji na torze Vallelunga niedaleko Rzymu. W 6h di Roma na starcie zobaczymy kilka mocnych załóg, ale kibicować będziemy Robertowi Kubicy i Matteo Bobbiemu, którzy pojadą Renault RS 01.

Załogi


Na starcie pojawi się kilkadziesiąt załóg, przede wszystkim auta GT, ale o zwycięstwo powinny walczyć dwa Renault RS 01 wystawione przez zespół Oregon oraz Ligier LMP3 zespołu Eurointernational. Będzie to zdecydowanie najszybsze auto na torze i walka z nim nie będzie łatwa.

Jedną załogę zespołu Oregon będą tworzyć Robert Kubica i Matteo Bobbi. Nadal nie wiemy, czy dołączy do nich trzeci kierowca, a jeżeli tak, to kim on będzie. Nie jest znana również załoga drugiego samochodu zespołu Oregon.

Szybkie powinny być również samochody Wolf GB08, których na starcie pojawi się kilka.

Zespół Kubicy


Team Oregon to bardzo doświadczony i szybki zespół, działający w wielu seriach. Robert miał z nimi kontakt już na początku 2013 roku, gdy uczestniczył w testach samochodu Renault Megane Trophy. Przejechał wówczas 95 okrążeń bez zmęczenia i prezentował rewelacyjne tempo. Działo się to na kilkanaście dni przed testami auta DTM przez Kubicę.

Harmonogram


W sobotę, 12 listopada odbędą się dwa wolne treningi trwające po 45 minut oraz sesja kwalifikacyjna trwająca 45 minut.

Wyścig zaplanowany jest na niedzielę, 13 listopada pomiędzy godzinami 9:45 a 15:45.

Oto harmonogram weekendu:

Sobota, 12 listopada

godz. 9:00 - Trening 1
godz. 10:50 - Trening 2
godz. 12:45 - Kwalifikacje

Niedzielna, 13 listopada
godz. 9:45 - Wyścig

Oto zapowiedź tegorocznego wyścigu:

Live stream


Wyścig będzie transmitowany na żywo w Internecie, będzie również skrót z niego, a czasy kierowców będziemy mogli śledzić na live timingu. Wyścig nie będzie transmitowany w telewizji!

Tor


Na torze Vallelunga Robert Kubica jeździł nie raz, ostatnio w marcu 2015 roku, kiedy testował Lamborgini Huracan GT3. Tor znajduje się 32 kilometry od Rzymu. Liczy on 4085 metrów i jest torem "prawym", a zatem jeździ się po nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Został otwarty w 1951 roku, a ostatnie większe modyfikacje przeszedł 11 lat temu.

Ubiegły rok


W ubiegłym roku auto zespołu Oregon wygrało kwalifikacje, ale w wyścigu zajęło 4. miejsce, tracąc do zwycięzców 7 okrążeń za sprawą awarii. Giancarlo Fisichella w wolniejszym Ferrari 458 zajął 2. miejsce. Pełne wyniki zeszłorocznej edycji zobaczycie TUTAJ. Poniżej filmy z tamtej rywalizacji:
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: