Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 2 listopada 2016

Robert Kubica znów na torze!!! [Aktualizacja czwartek]

Robert Kubica ponownie zasiądzie za kierownicą Renault RS 01! Polak pojedzie w następny weekend w 6-godzinnym wyścigu w Rzymie w barwach Oregon Team. Jego rywalem będzie m.in. kolega z Formuły 1, Giancarlo Fisichella! 

Wyścig zostanie rozegrany na torze l’Autodrome Piero Taruffi de Vallelunga, na którym Kubica jeździł już wielokrotnie, również po wypadku, testując Lamborghini Huracan. Będzie to 26. edycja tej imprezy.

W sobotę, 12 listopada odbędą się dwa wolne treningi trwające po 45 minut oraz sesja kwalifikacyjna trwająca 45 minut.

Wyścig zaplanowany jest na niedzielę, 13 listopada pomiędzy godzinami 9:45 a 15:45.

Oto harmonogram weekendu:

Sobota, 12 listopada

godz. 9:00 - Trening 1
godz. 10:50 - Trening 2
godz. 12:45 - Kwalifikacje

Niedzielna, 13 listopada
godz. 9:45 - Wyścig

"Chciałbym potwierdzić, że w najbliższych dniach wrócę do samochodu wyścigowego. Wystartuję w wyścigu 6h di Roma z zespołem Oregon Team. Do zobaczenia na torze Vallelunga" - napisał Robert KubicaOto filmowa zapowiedź wyścigu:


Aktualizacja czwartek


Wyścig będzie transmitowany na żywo w Internecie, będzie również skrót z niego, a czasy kierowców będziemy mogli śledzić na live timingu.

W ubiegłym roku auto zespołu Oregon wygrało kwalifikacje, ale w wyścigu zajęło 4. miejsce, tracąc do zwycięzców 7 okrążeń za sprawą awarii. Giancarlo Fisichella w wolniejszym Ferrari 458 zajął 2. miejsce. Pełne wyniki zeszłorocznej edycji zobaczycie TUTAJ.

Brak komentarzy: