Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 13 listopada 2016

Robert Kubica w 6h di Roma - niedziela (live stream i live timing z wyścigu)

Robert Kubica Renault Vallelunga 6h di Roma
fot. Kubica Official
Czas na danie główne tego weekendu! Sześciogodzinny wyścig na torze Vallelunga powinien przynieść sporo emocji i liczymy, że będą to pozytywne emocje dla załogi Robert Kubica, Matteo Bobbi i Davide Roda, jadącej Renault RS01 zespołu Oregon. Zapraszamy na relację live z dzisiejszych wydarzeń z live streamingiem, live timingiem, filmami i zdjęciami.
Jak było wczoraj?


Robert Kubica jechał kwalifikacje jako ostatni. Na tor wyjeżdżał trzy raz i uzyskał najlepszy czas spośród kierowców swojego zespołu. Ostatecznie udało się wywalczyć 4. miejsce.


Harmonogram

Niedzielna, 13 listopada
godz. 9:45 - Wyścig

Załogi


Na starcie pojawi się kilkadziesiąt załóg, przede wszystkim auta GT, ale o zwycięstwo powinny walczyć dwa Renault RS 01 wystawione przez zespół Oregon oraz Ligier LMP3 zespołu Eurointernational. Będzie to zdecydowanie najszybsze auto na torze i walka z nim nie będzie łatwa.

Jedną załogę zespołu Oregon będą tworzyć Robert Kubica i Matteo Bobbi. Nadal nie wiemy, czy dołączy do nich trzeci kierowca, a jeżeli tak, to kim on będzie. Nie jest znana również załoga drugiego samochodu zespołu Oregon.

Szybkie powinny być również samochody Wolf GB08, których na starcie pojawi się kilka.

Zespół Kubicy


Team Oregon to bardzo doświadczony i szybki zespół, działający w wielu seriach. Robert miał z nimi kontakt już na początku 2013 roku, gdy uczestniczył w testach samochodu Renault Megane Trophy. Przejechał wówczas 95 okrążeń bez zmęczenia i prezentował rewelacyjne tempo. Działo się to na kilkanaście dni przed testami auta DTM przez Kubicę.

Oto zapowiedź tegorocznego wyścigu:


Tor


Na torze Vallelunga Robert Kubica jeździł nie raz, ostatnio w marcu 2015 roku, kiedy testował Lamborgini Huracan GT3. Tor znajduje się 32 kilometry od Rzymu. Liczy on 4085 metrów i jest torem "prawym", a zatem jeździ się po nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Został otwarty w 1951 roku, a ostatnie większe modyfikacje przeszedł 11 lat temu.

Ubiegły rok


W ubiegłym roku auto zespołu Oregon wygrało kwalifikacje, ale w wyścigu zajęło 4. miejsce, tracąc do zwycięzców 7 okrążeń za sprawą awarii. Giancarlo Fisichella w wolniejszym Ferrari 458 zajął 2. miejsce. Pełne wyniki zeszłorocznej edycji zobaczycie TUTAJ. Poniżej filmy z tamtej rywalizacji:
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: