Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 14 listopada 2016

Kubica nadal nie wie - przez decyzje w motorsporcie [Aktualizacja czwartek - Kubica o startach w rajdach]

Niestety, wygląda na to, że przyszłość Roberta Kubicy w sporcie motorowym nadal jest bardzo niepewna. Wszystko przez ostatnie wydarzenia w motorsporcie i odejście Volkswagena z WRC oraz Audi z WEC, a raczej skutki tych decyzji w postaci wolnych kierowców na rynku. Kubica przyznał to w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

"Realia są takie, że nie wiem, co będę robił w przyszłym roku" - powiedział Kubica, cytowany przez dziennikarza na jego profilu na portalu Facebook.


Czyżby zatem Kubica miał oferty zarówno w WEC, jak i WRC, ale po decyzjach koncernu Volkswagena stały się one nieaktualne? Na to wygląda.

Sytuacja Kubicy w kontekście przyszłego sezonu wygląda zatem mało optymistycznie, choć pamiętajmy, że Polak cały czas może skorzystać z oferty Toto Wolffa na jazdę w DTM.

Aktualizacja wtorek 


Cezary Gutowski zamieścił kolejną odsłonę rozmowy z Robertem Kubicą. Obejrzycie ją poniżej:


Aktualizacja czwartek


Nie ma tematu Roberta Kubicy w DTM - szefowie ekipy potwierdzają, że póki co nie ma miejsca dla polskiego kierowcy. Przekazuje to na Twitterze dziennikarz Radiowej Trójki, Adam Malecki, który rozmawiał z szefostwem zespołu, które dziwi się, że Toto Wolff deklaruje miejsce dla Kubicy.

Aktualizacja - Kubica o rajdach


Na łamach Przeglądu Sportowego ukazała się rozmowa Cezarego Gutowskiego z Robertem Kubicą, w której Polak określa swoje szanse na starty w rajdach w 2017 roku jako małe, a jeżeli już to w ramach WRC2 lub starym autem. Całą rozmowę przeczytacie TUTAJ.

Źródło: Przegląd Sportowy oraz facebook.com/cezarygutowskiofficial 

Brak komentarzy: