Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 29 listopada 2016

Kubica: Jeszcze dwa lata temu nie byłbym w stanie przybyć do Bahrajnu

Robert Kubica LMP1 test
fot. andrewh65
Takich wypowiedzi mamy bardzo mało, a są bardzo ważne by zdobyć szerszy ogląd na to, co działo się u Roberta Kubicy w ostatnich latach. Polak przyznał, że pierwsze lata po wypadku i utracie kariery w Formule 1 były dla niego bardzo trudne.

Kubica udzielił obszernego wywiadu portalowi dilysportscar podczas weekendu w Bahrajnie, gdzie uczestniczył w testach auta LMP1. Robert przyznał, że przylot na były tor Formuły 1 nie był dla niego łatwy.

"Opuściłem Formułę 1 w niecodziennych okolicznościach, zakończyłem swoją karierę kiedy ludzie tego nie oczekiwali. Po wypadku dostałem bardzo dużo pozytywnych wiadomości, ale z drugiej strony zakończyłem to i odwróciłem kartkę, bo to bardzo bolało. Miałem dobre wspomnienia z podróżowania po całym świecie. Dlatego poszedłem do rajdów, bo to zupełnie co innego - inna atmosfera i inne podejście. Przyjazd do Bahrajnu jeszcze 2 lata temu byłby dla mnie niemożliwy ze względów mentalnych, za bardzo by bolało" - powiedział Kubica.


"To, czego mi brakuje to podejście do pracy, nie sama jazda. To był sposób, w jaki chcę pracować na torach. Często mówi się o samej jeździe poszczególnych kierowców, ale na najwyższym poziomie bardzo dużą różnicę robi ich podejście. Tęsknię za tym. To może brzmieć jakbym siebie sprzedawał, ale to nie prawda, po prostu tęsknię za tym. Jeżeli będę miał szansę być częścią dużego projektu, to zrobię to. Jeżeli nie, to nie wiem co będzie" - dodał Robert.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: