Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 3 października 2016

Vasseur: Porozmawiamy z Robertem o wspólnym projekcie, znamy szczegóły testów!

Polski portal swiatwyscigow.pl przeprowadził bardzo ciakawą rozmowę z szefem Renault Sport, Fredericiem Vasseurem na temat niedawnego testu Roberta Kubicy w symulatorze Formuły 1 oraz przyszłości Polaka. Francuz mówił o wspólnym projekcie z polskim kierowcą.

 „Robert odbył test w naszym symulatorze pod koniec lipca. [...] Póki co żadna decyzja nie została podjęta. Był to jednorazowy test w symulatorze F1, aby zobaczyć czy wszystko jest w porządku, a więc tak, jak chciał Robert. Była to dobra okazja aby ponownie się spotkać i razem popracować. Zobaczymy, czy będziemy robić to nadal w przyszłości. Mamy kierowców, którzy pracują dla nas w symulatorze dniami i nocami i nie oczekiwałem, że Robert od razu będzie robił to samo. Symulator to jedno, a samochód drugie, ale mimo wszystko jego sprawność wygląda w porządku. Oprócz Spa, testował też na kilku innych torach, ale symulator różni się od prawdziwej jazdy. Wszyscy w zespole pytali Roberta o wrażenia i jego opinie za każdym razem były pozytywne. To miły człowiek, profesjonalny kierowca, który zawsze w pełni się angażuje w to, co robi. Wszyscy mamy na jego temat dobrą opinię" - powiedział Vasseur.

Francuz powiedział, że był bardzo zadowolony z niedawnego występu Roberta Kubicy na torze Spa, ale nie rozmawiał jeszcze z naszym kierowcą o przyszłości.

"Musimy się spotkać i szczerze porozmawiać o przyszłości, o tym co on chce robić i w jaki sposób mogę mu w tym pomóc. Będziemy starać się znaleźć wspólny projekt, ale nie ma pośpiechu” - powiedział.Pełny wywiad przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: