Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 20 października 2016

10% większe od 90%?

Robert Kubica rajdy 2017
Na to wygląda. Robert Kubica coraz częściej jest łączony z rajdami i coraz więcej spływa informacji, że nie są to tylko spekulacje. Czy zatem w przyszłym sezonie czeka nas połączenie rajdów z wyścigami? A może po kolejnych miesiącach czekania Robert zdecyduje się na powrót tylko do rajdów?

Kilka ostatnich dni to sporo tekstów dotyczących tego, że Kubica na 90% wróci do wyścigów (to wypowiedź jeszcze z toru Spa) ale również bardziej aktualne teksty dotyczące Toyoty. Wiemy już, że jednym z kierowców tego zespołu będzie Juho Hanninen. Drugim wyborem Tommi Makinena będzie Esapekka Lappi i początek sezonu w Toyocie zapewne tak będzie wyglądał.

Pytanie powstaje, co, gdy Toyota będzie dysponowała trzecim samochodem. I tu okazuje się, że głównym kandydatem do niego będzie właśnie Robert Kubica. Druga część sezonu to więcej rajdów asfaltowych i rundy bardziej pasujące Kubicy, który jednocześnie mógłby pomóc przy rozwijaniu auta.

Na jakiej podstawie tak twierdzimy? Już kilka dni temu pojawiły się zakulisowe plotki, że szanse Roberta na powrót do rajdów znacznie rosną - właśnie w drugiej części sezonu z Toyotą. Nie było to jednak nic konkretnego czy na tyle pewnego, abyśmy mogli się tym tu podzielić.

Dziś jednak nowe światło na te plotki rzucił swoim postem na Facebooku Cezary Gutowski. Napisał on:Wszystko to jest jednak nadal w sferze domysłów i plotek, a jeżeli będzie to coś konkretnego, to raczej nieprędko powinniśmy się spodziewać wyjaśnienia sytuacji. Pozostaje czekać.

Ciekawa w tym kontekście jest również wypowiedź Marka Nawareckiego z Citroena, który stwierdził w rozmowie z Przeglądem Sportowym: "Świat WRC na pewno o Robercie nie zapomniał i nadal się tu o nim mówi. Choćby w ten weekend wielokrotnie miałem okazję zamienić parę słów na jego temat, czy to z dziennikarzami, czy z osobami z innych zespołów, które czasem naturalnie mnie pytają, czy mam od niego jakieś wieści" Cały wywiad z Polakiem można przeczytać TUTAJ.

Jeżeli Kubica zdecydowałby się na niepełny sezon w WRC, to czy połączyłby te starty z wyścigami? Tu w obrębie redakcji nie jesteśmy zgodni. Niektórzy mówią że tak, niektórzy że absolutnie nie. Trzeba jednak zauważyć, że Toyota Gazoo ma zespół LMP1 w WEC. Opcji jest zatem bardzo wiele. Czekamy!

Źrodło: Przegląd Sportowy, fb.com/cezarygutowskiofficial

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: