Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 25 września 2016

Robert Kubica w Renault Sport Trophy - niedziela (Relacja live + Live stream)

fot Duqueine Engineering
Sobota była dla nas pełna emocji! Po kwalifikacjach klasy Pro, w których Robert Kubica wykręcił 3. czas, mieliśmy wyścig Endurance, w którym po świetnej jeździe zarówno Kubicy jak i Hamona załoga auta numer 16 zajęła 3. miejsce. Czy dziś w wyścigach, w których będą jechać sami, pójdzie im równie dobrze? Zapraszamy na relację z niedzielnych wydarzeń na torze Spa z live streamingiem, czasami, filmami, zdjęciami i wypowiedziami!
                   http://powrotroberta.blogspot.com/2013/09/robert-kubica-w-renault-sport-trophy.html      http://powrotroberta.blogspot.com/2013/09/robert-kubica-w-renault-sport-trophy_23.html


Jak było wczoraj?

W kwalifikacjach do dzisiejszego wyścigu klasy Am, Christophe Hamon zajął 7. miejsce i z tego też miejsca nasza załoga startowała do 70-minutowego wyścigu Endurance. Hamon od razu awansował na 4. miejsce, a potem wszyscy jechali za samochodem bezpieczeństwa po bardzo poważnym wypadku z udziałem kilku aut. Po wznowieniu, Hamon dojechał do końca swojej zmiany na 5. pozycji. Kubica wyjechał jako szósty i na tej pozycji jechał bardzo długo. Na przedostatnim kółku skutecznie zaatakował Sathenthirakula i wskoczył na 4. miejsce. Kary dla rywali spowodowały, że nasza załoga zajęła ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium.

W kwalifikacjach do wyścigu Sprinterskiego klasy Pro Robert Kubica wykręcił trzeci czas i z takiej pozycji wystartuje dziś o godz. 12:15.

Co nas czeka dziś?

Przed nami 2 wyścigi. Najpierw pojedzie Christophe Hamon, któremu będziemy kibicować aby w całości dowiózł auto Robertowi na metę. Potem przyjdzie czas na prawdziwy sprawdzian, gdy Robert weźmie udział w 25-minutowym wyścigu Sprinterskim.

Niedziela, 25 września
9:50 - 10:20 Wyścig Sprint (AM) - 25 minut +1 okrążenie
12:15-12:45 Wyścig Sprint (Pro) - 25 minut +1 okrążenie

TV

Dzisiejszy wyścig klasy Pro będzie transmitowany na żywo w Eurosporcie 1. Ci, którzy go nie mają mogą obejrzeć live stream bezpośrednio na blogu - z obu wyścigów.

Wypowiedzi Roberta po sobocie


Powrót na podium to miłe uczucie. Oczywiście bardziej podobało mi się sześć lat temu, gdy byłem tu w samochodzie Formuły 1, ale takie jest życie. Lubię Spa. To historyczny tor i jeden z najlepszych na świecie. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w powrocie tu. Gdy przestajesz się ścigać na sześć lat, twój rytm jazdy jest inny. Po przejeździe w kwalifikacjach rano, gdy wchodzisz do samochodu w trakcie wyścigu musisz się szybko zaadaptować do zużytych opon i ciężkiego auta. Nie było mi łatwo, szczególnie, gdy jechałem za innymi samochodami, ale robiłem, co w mojej mocy. Udało nam się dojechać na podium i myślę, że nie dało się zrobić nic więcej. Mój kolega z zespołu wspaniale wystartował, a potem dawał z siebie wszystko, więc chciałbym mu pogratulować. Jutro czeka mnie kolejny wyścig. Tym razem będę jechał sam.

Rywale


W Renault Sport Trophy wystartuje 15 zespołów, taka sama będzie liczba uczestników wyścigów 25-minutowych dla kierowców klasy Pro i Am. Zespół Duqueine Engineering, w barwach którego pojedzie Robert, wystawi dwa auta - z numerami 16 i 17. Drugą parę stworzą Lonni Martins i Phillippe Bourgois. Najbardziej przyglądać będziemy się takim kierowcom jak Kevin Korjus, Peter Schothorst, Nicky Pastorelli czy David Fumanelli. Pełne omówienie rywali Roberta Kubicy oraz pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Samochód


Samochód, którym będzie ścigał się Kubica to prototypowe auto na podwoziu Dallary z karbonowym monokokiem i stalową klatką bezpieczeństwa, które są zgodne ze standardami FIA LMP1 z 2014 roku. Silnik rozkręca się do 6800 obrotów na minutę przy których osiąga moc aż 550 koni mechanicznych. Moc ta przenoszona jest na tylną oś, a rozdzielana przez półautomatyczną skrzynię biegów. Zmienia się je za pomocą łopatek przy kierownicy. Auto jeździ na oponach Michelin o średnicy 18 cali. Jest długie na 471 cm, szerokie na 2 metry, wysokie na prawie 112 centymetrów a rozstaw osi to 2744 milimetry. Waży przy tym 1145 kilogramów, a jego bak mieści 150 litrów paliwa.

O partnerze


Partnerem Kubicy będzie Christophe Hamon, który jest kierowcą amatorskim. "Każdy kierowca chciałby przeżyć taki dzień jak ja. Robert Kubica będzie moim partnerem w prestiżowym Renault Sport Trophy na mitycznym torze Spa Francorchamps. Wróci on z wyjątkową dla siebie marką. Podczas treningów był bardzo szybki. Teraz przede mną wyzwanie stawienia czoła tempu tak wielkiego mistrza" - powiedział Hamon, który startował wcześniej m.in. w Blancpain GT Series Endurance Cup.

Występy na Spa


Robert Kubica startował na torze Spa kilkukrotnie przed Formułą 1, a już w F1 czterokrotnie. To właśnie na torze Spa zaliczył swoje ostatnie podium w dotychczasowej karierze w Formule 1. Wcześniej zajmował on 9, 6. i 4. miejsca. Więcej o występach Roberta Kubicy na torze Spa przeczytacie TUTAJ.

Pogoda

Będzie słonecznie i dość ciepło

Relacja


W tym poście umieszczona jest relacja live, będzie również live streaming. Gdy pojawi się aktualizacja relacji live, otrzymacie o tym powiadomienie i wystarczy odświeżyć wówczas stronę by je odczytać. Ustawić można również kolejność pokazywania się informacji z relacji live.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: