Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 24 września 2016

Robert Kubica w Renault Sport Trophy - kwalifikacje i Endurance (Relacja live + live stream)

fot. Florent Gooden DPPI - RST
Po sesjach treningowych, czas na prawdziwe emocje związane z występem Roberta Kubicy w Renault Sport Trophy na torze Spa! Dziś rozegrane zostaną kwalifikacje do jutrzejszych sprintów oraz wyścig Endurance. Jak spisze się Robert? Zapraszamy na relację live z dzisiejszych wydarzeń z live timingiem, filmami, zdjęciami i wypowiedziami!
                   http://powrotroberta.blogspot.com/2013/09/robert-kubica-w-renault-sport-trophy.html      http://powrotroberta.blogspot.com/2013/09/robert-kubica-w-renault-sport-trophy_23.html


Jak było wczoraj?


W piątek odbyły się 3 sesje treningowe. Najlepszym czasem Roberta było 2:16.316, uzyskane w ostatniej z nich. Polak był około 5 sekund szybszy od swojego kolegi z zespołu oraz 3,5 sekundy szybszy od innych kierowców Duqueine Engineering.

Co nas czeka dziś?


Przed nami dziś kwalifikacje obu klas (Am i Pro) do jutrzejszych wyścigów Sprinterskich oraz 70-minutowy wyścig Endurance. Niestety, strona live timingu podaje inny program niż strona serii ale Robert Kubica pojedzie swoje kwalifikacje o godz. 12:45. Będą one trwały 20 minut.

Sobota, 24 września
godz. 9:00 - 9:20 - Kwalifikacje 1 (Am)
godz. 12:45 - 13:05 - Kwalifikacje 2 (Pro)
godz. 15:50 - 17:05 - Wyścig Endurance (70 minut)

TV

Dzisiejszy wyścig Endurance będzie transmitowany na żywo w Eurosporcie - początek od godz. 15:45. Niestety, sesji kwalifikacyjnych prawdopodobnie nie zobaczymy na żywo w live timinug.


Jak startują?


Kubica i Hamon będą jechać jednym samochodem w sobotnim wyścigu Endurance, trwającym 70 minut. Będzie zatem zjazd do boksów, zmiana kierowcy i fotela. Dodatkowo, każdy z nich pojedzie w jednym "sprincie" trwającym 25 minut + jedno okrążenie. W jednym z tych sprintów będą jechać tylko kierowcy klasy AM czyli tzw. "dżentelmeni", a w drugiej kierowcy klasy Pro, a zatem kierowcy wyścigowi z krwi i kości. W tym drugim wyścigu zobaczymy oczywiście Roberta Kubicę, który ma najwyższą kategorię wśród kierowców biorących udział w Renault Sport Trophy i jest tzw. kierowcą "platynowym". W sobotę odbędą się dwie sesje kwalifikacyjne - dla kierowców Am oraz druga dla kierowców Pro.

Wypowiedzi Roberta po piątku


"Na Spa zawsze jest ciekawie. Jazda tym samochodem oczywiście znacznie się różni, ale po sześciu latach przerwy interesująco było przejechać przez Eau Rouge. Ta kompresja, a potem podjazd pod dużym kątem robią swoje! Jeździliśmy mało, bo samochodem dzielę się z Christophem, czyli drugim kierowcą. Średnio po osiem okrążeń na sesję, ale jestem spokojny. Mało pracuje się nad ustawieniami i rzeczami tego typu. Balans auta nie jest za ciekawy. Nie wiem, czemu, ale nie jedzie mi się za dobrze. W kwalifikacjach powinienem się łapać gdzieś w środku stawki, może na ósmej pozycji? W to realistycznie możemy celować" - powiedział Kubica. Więcej jego wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Rywale


W Renault Sport Trophy wystartuje 15 zespołów, taka sama będzie liczba uczestników wyścigów 25-minutowych dla kierowców klasy Pro i Am. Zespół Duqueine Engineering, w barwach którego pojedzie Robert, wystawi dwa auta - z numerami 16 i 17. Drugą parę stworzą Lonni Martins i Phillippe Bourgois. Najbardziej przyglądać będziemy się takim kierowcom jak Kevin Korjus, Peter Schothorst, Nicky Pastorelli czy David Fumanelli. Pełne omówienie rywali Roberta Kubicy oraz pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Samochód


Samochód, którym będzie ścigał się Kubica to prototypowe auto na podwoziu Dallary z karbonowym monokokiem i stalową klatką bezpieczeństwa, które są zgodne ze standardami FIA LMP1 z 2014 roku. Silnik rozkręca się do 6800 obrotów na minutę przy których osiąga moc aż 550 koni mechanicznych. Moc ta przenoszona jest na tylną oś, a rozdzielana przez półautomatyczną skrzynię biegów. Zmienia się je za pomocą łopatek przy kierownicy. Auto jeździ na oponach Michelin o średnicy 18 cali. Jest długie na 471 cm, szerokie na 2 metry, wysokie na prawie 112 centymetrów a rozstaw osi to 2744 milimetry. Waży przy tym 1145 kilogramów, a jego bak mieści 150 litrów paliwa.

O partnerze


Partnerem Kubicy będzie Christophe Hamon, który jest kierowcą amatorskim. "Każdy kierowca chciałby przeżyć taki dzień jak ja. Robert Kubica będzie moim partnerem w prestiżowym Renault Sport Trophy na mitycznym torze Spa Francorchamps. Wróci on z wyjątkową dla siebie marką. Podczas treningów był bardzo szybki. Teraz przede mną wyzwanie stawienia czoła tempu tak wielkiego mistrza" - powiedział Hamon, który startował wcześniej m.in. w Blancpain GT Series Endurance Cup.

Występy na Spa


Robert Kubica startował na torze Spa kilkukrotnie przed Formułą 1, a już w F1 czterokrotnie. To właśnie na torze Spa zaliczył swoje ostatnie podium w dotychczasowej karierze w Formule 1. Wcześniej zajmował on 9, 6. i 4. miejsca. Więcej o występach Roberta Kubicy na torze Spa przeczytacie TUTAJ.

Pogoda

Dziś będzie dużo słońca i żadnego deszczu!

Relacja


W tym poście umieszczona jest relacja live, będzie również live streaming. Gdy pojawi się aktualizacja relacji live, otrzymacie o tym powiadomienie i wystarczy odświeżyć wówczas stronę by je odczytać. Ustawić można również kolejność pokazywania się informacji z relacji live.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: