Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 23 września 2016

Robert Kubica w Renault Sport Trophy na Spa - Relacja live

fot. Spa-Francorchamps
No to emocje czas zacząć! Robert Kubica rozpocznie dziś swój gościnny start w serii Renault Sport Trophy. Polak na torze Spa będzie jeździł bardzo szybkim RS01, a występ ten może się okazać ważny dla jego dalszej wyścigowej przyszłości. Zapraszamy na pełną relację live ze zmagań kierowców z live streamingiem, czasami, filmami, zdjęciami i wypowiedziami!                   http://powrotroberta.blogspot.com/2013/09/robert-kubica-w-renault-sport-trophy.html      http://powrotroberta.blogspot.com/2013/09/robert-kubica-w-renault-sport-trophy_23.html
Co nas czeka dziś?


Przed nami dziś trzy sesje treningowe tej serii trwające po 55 minut każda. Dla Kubicy będzie to zapewne szansa na lepsze poznanie samochodu i nieco odświeżenie sobie charakterystyki asfaltu toru Spa. Oto harmonogram na dziś:

Piątek, 23 września
godz. 9:00 - 9:55 - Trening 1
godz. 10:15 - Odprawa techniczna
godz. 10:20 - Sesja autografów
godz. 13:05 - 14:00 - Trening 2
godz. 17:05 - 18:00 - Trening 3
godz. 18:20 - Briefing kierowców

TV


Dzisiejszych sesji nie zobaczymy na żywo w telewizji, powinien jednak pojawić się live streaming, który niezwłocznie zostanie umieszczony w tym poście.


Jak startują?


Kubica i Hamon będą jechać jednym samochodem w sobotnim wyścigu Endurance, trwającym 70 minut. Będzie zatem zjazd do boksów, zmiana kierowcy i fotela. Dodatkowo, każdy z nich pojedzie w jednym "sprincie" trwającym 25 minut + jedno okrążenie. W jednym z tych sprintów będą jechać tylko kierowcy klasy AM czyli tzw. "dżentelmeni", a w drugiej kierowcy klasy Pro, a zatem kierowcy wyścigowi z krwi i kości. W tym drugim wyścigu zobaczymy oczywiście Roberta Kubicę, który ma najwyższą kategorię wśród kierowców biorących udział w Renault Sport Trophy i jest tzw. kierowcą "platynowym". W sobotę odbędą się dwie sesje kwalifikacyjne - dla kierowców Am oraz druga dla kierowców Pro.

Wypowiedzi Roberta


"Jak w każdych mistrzostwach mamy do czynienia z samochodami specyficznymi, prowadzonymi przez wyspecjalizowanych kierowców i przyjeżdżając na jeden wyścig, bez normalnych testów i przygotowania, trudno cokolwiek oczekiwać. Uważam, że dużo skorzystam na tej możliwości startu, a na tym etapie roku jest dość ważne, aby sprawdzić, jakie będą moje odczucia. Od tego będzie też zależało, jak sobie ustawię końcówkę sezonu. Jeśli w przyszłym roku będę startował na wysokim poziomie, a mam nadzieję, że tak się stanie, to muszę się zacząć do tego przygotowywać" - powiedział Robert. Więcej jego wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Rywale


W Renault Sport Trophy wystartuje 15 zespołów, taka sama będzie liczba uczestników wyścigów 25-minutowych dla kierowców klasy Pro i Am. Zespół Duqueine Engineering, w barwach którego pojedzie Robert, wystawi dwa auta - z numerami 16 i 17. Drugą parę stworzą Lonni Martins i Phillippe Bourgois. Najbardziej przyglądać będziemy się takim kierowcom jak Kevin Korjus, Peter Schothorst, Nicky Pastorelli czy David Fumanelli. Pełne omówienie rywali Roberta Kubicy oraz pełną listę startową znajdziecie TUTAJ.

Samochód


Samochód, którym będzie ścigał się Kubica to prototypowe auto na podwoziu Dallary z karbonowym monokokiem i stalową klatką bezpieczeństwa, które są zgodne ze standardami FIA LMP1 z 2014 roku. Silnik rozkręca się do 6800 obrotów na minutę przy których osiąga moc aż 550 koni mechanicznych. Moc ta przenoszona jest na tylną oś, a rozdzielana przez półautomatyczną skrzynię biegów. Zmienia się je za pomocą łopatek przy kierownicy. Auto jeździ na oponach Michelin o średnicy 18 cali. Jest długie na 471 cm, szerokie na 2 metry, wysokie na prawie 112 centymetrów a rozstaw osi to 2744 milimetry. Waży przy tym 1145 kilogramów, a jego bak mieści 150 litrów paliwa.

O partnerze


Partnerem Kubicy będzie Christophe Hamon, który jest kierowcą amatorskim. "Każdy kierowca chciałby przeżyć taki dzień jak ja. Robert Kubica będzie moim partnerem w prestiżowym Renault Sport Trophy na mitycznym torze Spa Francorchamps. Wróci on z wyjątkową dla siebie marką. Podczas treningów był bardzo szybki. Teraz przede mną wyzwanie stawienia czoła tempu tak wielkiego mistrza" - powiedział Hamon, który startował wcześniej m.in. w Blancpain GT Series Endurance Cup.

Występy na Spa


Robert Kubica startował na torze Spa kilkukrotnie przed Formułą 1, a już w F1 czterokrotnie. To właśnie na torze Spa zaliczył swoje ostatnie podium w dotychczasowej karierze w Formule 1. Wcześniej zajmował on 9, 6. i 4. miejsca. Więcej o występach Roberta Kubicy na torze Spa przeczytacie TUTAJ.

Pogoda


Pogoda na torze Spa może dziś spłatać figla kierowcom. Może przelotnie popadać, co w przypadku bardzo długiej pętli toru Spa może oznaczać, że w jednej sekcji toru będzie mokro, a w innej sucho.

Relacja


W tym poście umieszczona jest relacja live, będzie również live streaming. Gdy pojawi się aktualizacja relacji live, otrzymacie o tym powiadomienie i wystarczy odświeżyć wówczas stronę by je odczytać. Ustawić można również kolejność pokazywania się informacji z relacji live.

Brak komentarzy: