Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 21 września 2016

Lista startowa Renault Sport Trophy: 4 kierowców z historią w F1

Z kim będzie rywalizował Robert Kubica podczas najbliższego weekendu w Renault Sport Trophy? Na liście startowej jest kilka znanych nazwisk, w tym kierowcy, którzy podobnie jak Robert byli w zespole Lotusa w Formule 1. I nie, nie chodzi o Witalija Pietrowa, bo z nim akurat Robert ścigał się nie będzie.

W Renault Sport Trophy wystartuje 15 zespołów, taka sama będzie liczba uczestników wyścigów 25-minutowych dla kierowców klasy Pro i Am.

Zespół Duqueine Engineering, w barwach którego pojedzie Robert, wystawi dwa auta - z numerami 16 i 17. Drugą parę stworzą Lonni Martins i Phillippe Bourgois.

Kilka nazwisk z listy startowej Renault Sport Trophy R.S. 01 nie powinno być Wam obcych.

Najbardziej znany wydaje się być Kevin Korjus. Jeszcze kilka lat temu Estończykowi wieszczono ogromną karierę. Niestety, zdolny kierowca nie miał odpowiedniego wsparcia finansowego by na dłużej zadomowić się w Formule 1. Korjus jest mistrzem Formula Renault 2.0 z 2010 roku, a rok później brał udział w testach dla młodych kierowców w Formule 1 w barwach Renault. W Lotusie w 2012 roku pełnił rolę kierowcy rezerwowego podczas Grand Prix Włoch. W 2013 roku zajął 7. miejsce w GP3, a rok później był 5. w European Le Mans Series. W tym sezonie jest na 3. miejscu w klasie Pro Renault Sport Trophy.

Liderem jest Peter Schothorst, który nie ma na koncie wielkich sukcesów w innych seriach.

Kolejnym kierowcą, który zaliczył epizod w Formule 1 jest Nicky Pastorelli. Z nim Robert Kubica miał okazję wielokrotnie widzieć się osobiście bowiem w 2006 roku Pastorelli pełnił rolę trzeciego kierowcy w Midland F1. W 2005 roku uczestniczył on w testach z Minardi na Misano oraz pełnił rolę kierowcy rezerwowego w ekipie Jordana. 

Wielu z Was kojarzy zapewne Tanarta Sathienthirakula, który był rywalem Artura Janosza w Euroformula Open, a teraz rywalizuje w tej serii z Antonim Ptakiem.

Niezłe statystyki ma również Dario Capitanio, który był m.in. 3. we włoskiej Formule Renault.

Sporo sukcesów na koncie ma David Fumanelli, który zajmował 2. i 3. miejsca w Euroformula Open na koniec sezonów, w 2014 roku był 2. Silver Cup Blancpain Sprint Series a w ubiegłym roku wygrał Renault Sport Endurance Trophy. Obecnie jest wiceliderem klasy Pro Renault Sport Trophy R.S. 01.Szybkie tempo powinni również prezentować Jordan Grogor czy Steijn Schothorst.

To właśnie z tymi kierowcami Robert Kubica będzie rywalizował w kwalifikacjach i wyścigu Sprinterskim. Bardzo ciekawie będzie porównać jego tempo choćby z Kevinem Korjusem.

Jeżeli chodzi o klasę Am, to tu zwraca uwagę przede wszystkim nazwisko Carmen Jordy, która w ubiegłym roku została ogłoszona kierowcą rozwojowym Lotusa jednak nie zaliczyła żadnej sesji treningowej.


W ten weekend Robert Kubica nie będzie natomiast bezpośrednio rywalizował z Witalijem Pietrowem, który jedzie w European Le Mans Series.

Poniżej zobaczycie listę startową.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: