Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 28 września 2016

Kubica: Było coś interesującego w tym roku, ale przepisy mi przeszkodziły

fot. Renault Sport Trophy
Portal italiaracing opublikował szersze wypowiedzi Roberta z weekendu na torze Spa. Polak wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na start, czego oczekuje od swojego powrotu do wyścigów i powiedział o ciekawym projekcie, w którym ze względów regulaminowych nie mógł wziąć udziału w tym roku.

Polak opowiedział jak to się stało, że wystartował na torze Spa z Renault.

"Zostałem zaproszony do tego startu na początku roku, ale nadal byłem zaangażowany w rajdy i próbowałem sfinalizować kontrakty sponsorskie więc odmówiłem. Potem niestety otrzymaliśmy negatywną ocenę od naszych sponsorów w Polsce i zdecydowałem się na zrobienie sobie przerwy. Ważny był jednak dla mnie powrót na tor. Są 3 powody, dla których tu jestem. Po pierwsze chciałem wrócić do wyścigu i zobaczyć, czy nadal jestem w stanie robić określone rzeczy, czy moje ciało właściwie reaguje i co ewentualnie straciłem. Po drugie Spa to fenomenalny tor i zawsze miło jest tu przyjechać. Po trzecie i może najważniejsze, mój ostatni pełny sezon Formuły 1 był w Renault i miło jest wrócić na tor w tych samych barwach. Kategoria jest inna, ale mam miłe wspomnienia z nimi".

Robert wyjaśnił również ponownie, dlaczego zdecydował się na rajdy, mówiąc, że po testach DTM w Walencji poczuł, że ma za dużo wspomnień z F1 i potrzebuje zmiany środowiska i nowego celu. Robert chciał kontynuować karierę rajdową, ale nie na takich zasadach jak w sezonie 2015.

"Chcę wrócić w ultra-profesjonalnym kontekście na tor ponieważ myślę, że będę znów dobry. Oczywiście nie jestem dzieciakiem, ale jestem jeszcze całkiem młody,  Formuła 1 nauczyła mnie bardzo dużo, nie tylko jeżeli chodzi o jazdę, ale również pod względem ustawiania auta, stylu pracy. Widać to było teraz kiedy bez testów byliśmy w stanie się poprawić jako zespół".

Dla mnie ten weekend był pierwszym sprawdzianem tego, czy mogę wrócić profesjonalnie do motorsportu. Ocenię siebie i wtedy zdecyduję, co mogę robić. Jeżeli dostanę szansę na bycie w jakichś dobrych mistrzostwach w przyszłym roku to chcę zostać na torze i robić wszystko co mogę.Najważniejsze pytanie pada pod koniec wywiadu - dotyczy ono startów w przyszłym roku.

"Myślę, że na 90% wrócę na tor. Realistycznie patrząc, są dwa sposoby na podejście do przyszłości w wyścigach. Jeden jest bardziej prawdopodobny, drugi trochę mniej, dlatego nie mogę powiedzieć o jakie chodzi, ale już w tym roku było coś jeżeli chodzi o testy, nie wyścigi, oparte na interesującym projekcie. Niestety, przepisy nie pozwoliły mi na to" - odpowiedział Robert.

Źródło: italiaracing

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: