Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 13 września 2016

James Allen: Eksplozja Kubicy pozwoliła na zatrudnienie Hamiltona [Aktualizacja]

Słynny dziennikarz Formuły 1, James Allen opublikował na swojej stronie artykuł dotyczący nowych kierowców, którzy wchodzą do Formuły 1 i ich coraz niższego wieku. Co ciekawe, jako jednego z prekursorów tego trendu wymienia on Roberta Kubicę.

"Już w przyszłości bywało, że nowe twarze, takie jak Verstappen, dawały zespołom przekonanie, że młodsi kierowcy mogą wykonać dobrą robotę. Rewelacyjny debiut Roberta Kubicy w wieku 21 lat w 2006 roku dał Ronowi Dennisowi pewność, dzięki której w 2007 roku zakontraktował będącego w podpobnym wieku Lewisa Hamiltona" - pisze Allen.

To bardzo ciekawe spostrzeżenie i warto przypomnieć, że Robert Kubica gdy wchodził do F1 był w czołówce najmłodszych kierowców F1, którzy wzięli udział w wyścigu, stanęli na podium czy wygrali wyścig. Polak nadal jest 8. wśród zwycięzców F1 z najmniejszą liczbą wiosen (gdy wygrywał wskoczył na 6. miejsce). Polak zajmuje obecnie 7. pozycję pod względem najmłodszego zdobywcy pole position (gdy wygrywał kwalifikacje w Bahrajnie wskoczył na 5. miejsce), a tylko 5 kierowców w historii zdobyło podium F1 wcześniej w swoim życiu niż Kubica (gdy zajmował 3. miejsce na Monzy w 2006 roku wskoczył na 2. miejsce w tym zestawieniu). Kubica ma też 5. miejsce na liście najmłodszych liderów wyścigów F1 (gdy obejmował prowadzenie w swoim 3 starcie w F1 wskoczył na 2. miejsce w tym zestawieniu).Jak zatem widać, to Robert był jednym z tych - jak pisze Allen - którzy udowodnili, że nawet w bardzo młodym wieku można być gotowym do wygrywania w F1.

Aktualizacja


Intrygujący wpis pojawił się na Twitterze przyjaciela Roberta Kubicy...

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: