Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 20 lipca 2016

Kubica potwierdza chęć startu we Włoszech! "Nie wracam do rajdów" [Aktualizacja - lista startowa]

fot. Kubica Official
Robert Kubica opublikował na swoim profilu facebookowym potwierdzenie planu startu we Włoszech. Wyjaśnił również, że nie wraca do rajdów, a ten start będzie jedynie hobbystyczny. Rozwiał również wątpliwości dotyczące swojego pojawienia się w Polsce.

"Planujemy start w najbliższy weekend w Rally Coppa Città di Lucca, regionalnym rajdzie w Toskanii. Pojadę za kierownicą Clio S1600. Od kilku miesięcy pracowaliśmy już nad systemem zmiany biegów tak, aby wszystko dobrze grało po przełożeniu go do Clio.

Czemu to auto? Powrót do starych, dobrych czasów. Mam za sobą długą przerwę, bo nie jeździłem Clio już ze 3-4 lata. Ten start traktujemy mocno testowo, bo ten system tak naprawdę po raz pierwszy działał wczoraj, gdy jeździłem po torze. Planujemy testy w piątek rano, a później - jeśli dostaniemy zgodę od włoskiej federacji - pojedziemy w rajdzie.

Bardzo bym prosił o niedoszukiwanie się żadnych podtekstów, jeśli chodzi o te starty. Nie wracam do rajdów, nie będę startował ośką, nie będę jechał w WRC3. To bardziej taki start towarzyski i hobbystyczny.


Przy okazji - jako że pojawiły się zapowiedzi mojego przyjazdu do Łodzi, chciałbym sprostować, że nie jest to prawda".

Jeżeli Robert pojedzie w tym rajdzie, to jego pilotem będzie Maciej Szczepaniak. "Do Finlandii przez Toskanię ;) ? Nikt nie mówił, że najkrótsza droga jest najciekawsza!" - napisał pilot.

Aktualizacja


Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wystartują w Rally Coppa Città di Lucca. Niebawem na blogu pełna zapowiedź tego rajdu.

Aktualizacja #2


Mamy już listę startową rajdu. Znajduje się na niej aż 110 załóg. Robert i Maciej pojadą z numerem "9", jako jedno z 4 aut S1600.

Pełną listę zobaczycie TUTAJ.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: