Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 17 lipca 2016

Kajetanowicz drugi w Rajdzie Estonii

Po 6. rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy, Kajetan Kajetanowicz umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Zajął on w tej imprezie 2. miejsce, a jeden z jego największych rywali do mistrzostwa, Aleksej Łukjaniuk, urwał koło na przedostatnim OS-ie. 

Od początku najszybszym kierowcą był Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5). Rosjanin jechał bardzo ryzykownie i miał wiele momentów i na przedostatnim OS-ie urwał koło. W tym momencie na drugim miejscu był Ralfs Sirmacis (Skoda Fabia R5), który ostatecznie został zwycięzcą rajdu.

Kajetanowicz przyjechał na 2. miejscu, a co najważniejsze, powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Polakowi nie udało się wygrać jednak żadnego OS-u tego bardzo szybkiego rajdu.

Dobrze pojechali również inni Polacy. Jarosław Kołtun był piąty, a Łukasz Habaj szósty. 9. miejsce w Junior ERC zajął Łukasz Pieniążek.


"Każdy rajd, począwszy od decyzji o starcie, przez przygotowania, testy, zapoznanie, aż po walkę na odcinkach specjalnych jest serią wyborów, które podejmujemy. Przy części z nich mamy pewien komfort, możemy je przemyśleć. Inne decyzje podejmujemy w ułamku sekundy, odruchowo. Są też takie, które kierowcy rajdowemu przychodzą wyjątkowo trudno, bowiem czasami trzeba znaleźć właściwą harmonię między tym, co może osiągnąć i tym co chciałby osiągnąć. To niełatwe, bo kiedy ścigam się samochodem rajdowym, to w mojej głowie brzmią myśli, które nieustannie popychają mnie do tego, żeby jechać szybciej i zawsze starać się wygrać. Jednak z drugiej strony, gdy kończysz na drugim miejscu tak wymagający rajd, jak ten w Estonii to nie tylko zyskujesz nowy zastrzyk motywacji, ale także siłę niezbędną do podejmowania trudnych, dojrzałych decyzji, które finalnie zbliżają nas do upragnionego celu" - powiedział Kajto na po rajdzie dla swojej strony internetowej kajto.pl

Oto wyniki Rajdu Estonii:

Kolejna runda ERC zostanie rozegrana... w Polsce! Rajd Rzeszowski odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: