Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 28 czerwca 2016

Polacy przed Rajdem Polski: Hołek z Wiślakiem, Colin z Gerberem

Pilotem Jakuba "Colina" Brzezińskiego podczas zbliżającego się Rajdu Polski będzie Jakub Gerber. Przypomnieć sobie "dawne czasy" będzie można dzięki innemu polskiemu duetowi - Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski.

Hołowczyc będzie w Rajdzie Polski jechał autem z numerem "0", a zatem przed wszystkimi kierowcami. Jego pilotem będzie Maciej Wisławski, z którym Hołek odnosił największe sukcesy.

- To będzie dla nas niesamowity frajda, uśmiecham się już na samą myśl o tym. Nie dość, że „babcią” pojadę w moim ukochany Rajdzie Polski, to jeszcze dodatkowo na prawym fotelu będzie siedział Wiślak, chyba lepiej być nie może! Mam nadzieję, że nasza obecność sprawi, że niejednemu kibicowi zakręci się łezka w oku na wspomnienie dawnego klimatu rajdów WRC.  Dla nas i dla wielu fanów to taki powrót do przeszłości, kultowych lat dziewięćdziesiątych, gdy rajdy przeżywały okres największego rozkwitu. Jestem zaszczycony że obok będę miał najlepszego polskiego pilota w historii i jednocześnie mojego wieloletniego przyjaciela – Maćka Wisławskiego, z którym odnosiłem największe rajdowe sukcesy. Na rajdzie oprócz tego sentymentalnego przejazdu mamy również dość ważną funkcję. Pojedziemy bowiem ostatnią zerówką, więc naszym zadaniem będzie ostateczne skontrolowanie trasy i stanu bezpieczeństwa tuż przed rozpoczęciem rywalizacji najlepszych kierowców na świecie. I tu mam ogromny apel do kibiców, by nie przekraczali barierek i przestrzegali zasad bezpieczeństwa. FIA ma nas na oku i jeżeli powtórzy się sytuacja z zeszłego roku to Rajd Polski może stracić status rundy Mistrzostw Świata. Pamiętajmy o tym. Wszystko robione jest z myślą o waszym bezpieczeństwie. Słuchajcie służb porządkowych i bawcie się dobrze. Do zobaczenia na trasie! – mówił Krzysztof Hołowczyc.


Z nowym pilotem pojedzie Jakub "Colin" Brzeziński, a będzie nim Jakub Gerber, który pilotował m.in. Roberta Kubicę. Brzeziński będzie startował w Rajdzie Polski za kierownicą Forda Fiesty R2, rywalizując w Drive DMACK Fiesta Trophy.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: