Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 5 czerwca 2016

Kubica: Tęsknimy za tobą [Aktualizacja - Kubica znów na torze]

Nie tylko polscy kibice tęsknią za Robertem Kubicą. Jego losem przejmują się również włoscy fajni, którzy traktują Roberta jak swojego rodaka i zapewne w WRC kibicowali mu jeszcze mocniej niż np. Lorenzo Bertellemu. Na tydzień przed startem Rajdu Sardynii, na portalu rally.it ukazał się artykuł zatytułowany "Kubica, tęsknimy za tobą".

"Tęsknimy za tobą, przyznajmy to szczerze. Szczególnie my, włoscy fani. Którzy z was nie zatrzymywali się czy to podczas Rajdów Sardynii lub Monte Carlo czy podczas mniejszych rajdów, w których uczestniczył, aby zrobić sobie z nim zdjęcie lub chwilę porozmawiać?" - pyta Aldo Franzosi, autor tekstu.

"Robert zawsze był genialną postacią, zdolną do przyciągania uwagi kibiców, nie tylko okrutnym losem, który sprawił, że zakończyła się jego wspaniała kariera w Formule 1, ale przede wszystkim spontanicznością i bezpośredniością, która jest tak obecna we włoskim motorsporcie".

Autor pisze następnie, iż Robertowi przez całą karierę brakowało szczęścia, które w motorsporcie jest niezbędne do wygrywania. Wskazuje również na sukcesy i błędy Kubicy, mówiąc, że pozytywy jego udziałów w rajdach przewyższały negatywy.

"Mijają 4 miesiące od Rajdu Monte Carlo, w którym Robert brał udział i nie ma żadnych wieści o powrocie do rajdów. Nostalgia za torem, koniec współpracy z Lotosem sprawiły, że jesteśmy dalej od polskiej przyszłości w WRC" - kończy autor.


Aktualizacja niedziela


Robert Kubica ten weekend spędza na torze Adria.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: