Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Kristensen: Chciałbym Kubicy w Le Mans

Po starcie Roberta Kubicy w wyścigu 12H Italy Mugello wraz z Martinem Prokopem, pojawiły się plotki, że Polak mógłby teraz - śladem wielu byłych kierowców F1 - przejść właśnie do wyścigów długodystansowych. 9-krotny zwycięzca najsłynniejszego wyścigu - 24H Le Mans, mówi w rozmowie z Eurosport.onet.pl, że życzyłby sobie rywalizacji z Robertem Kubicą.

Start w tegorocznym Le Mans jest oczywiście już niemożliwy, ale w kolejnych latach całkiem realny, oczywiście w zależności od tego, jaką teraz Robert podejmie decyzję o swojej przyszłości.

Tom Kristensen, który Le Mans wygrał 9 razy, przyznał, że życzyłby sobie startu Kubicy w WEC: "Robert to fantastyczny kierowca, swój talent pokazał wielokrotnie. Wiem, że ma w sobie dużo pasji do Le Mans. Po wypadku rajdowym ma swoje ograniczenia, ale nie widziałem Roberta od kilku lat i nie wiem na ile są one przeszkodą. W Le Mans trzeba być bardzo wytrzymałym i w 100 procentach gotowym fizycznie. Jeśli upora się z tym, to byłoby fantastycznie mieć go w Le Mans. Robert napisałby wtedy piękną historię bardzo wszechstronnego kierowcy, który ma pasję, ciężko pracuje i twardo walczy".

Duńczyk pochwalił również walkę Kubicy w WRC i fakt, że stawiał czoła najlepszym kierowcom rajdowym świata w samochodzie prywatnym. Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: