Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 9 maja 2016

Pojawiają się pierwsze plotki o Kubicy

Fiński dziennik Turun Sanomat twierdzi, że Pirelli może zaprosić na przynajmniej jednodniowe testy Roberta Kubicę. Plotka ta nie jest nigdzie potwierdzona, ale czy może być w niej ziarno prawdy?

Jak wiemy, Pirelli pracuje nad rozwojem opon na 2017 roku. Do testów zostali zaproszeni m.in. Pastor Maldonado czy Jean - Eric Vergne, ale z całym szacunkiem dla ich umiejętności, raczej nie są w stanie dostarczyć tylu informacji i wskazówek, jak na przykład... Robert Kubica.

Polak od dawna współpracuje z Pirelli, w ubiegłym sezonie korzystał z tych opon w WRC i jak wiemy jego współpraca była bardzo chwalona. Polak brał też udział w imprezach promocyjnych Pirelli (zdjęcie powyżej).

Jak pisze Luis Vasconcelos dla fińskiego Turun Sanomat, Pirelli może chcieć wysłać zaproszenie na testy dla Kubicy, "przynajmniej jednodniowe". Włoska firma ma w najbliższych miesiacach pracować nad rozwojem opon na kilku bolidach z 2014 roku.


Aby w pełni odnieść się do tych informacji, trzeba rozważyć kilka kwestii. Testy będą odbywały się na torach, które nie są ciasne, a jak wiemy, Robert był w stanie jeździć na takich obiektach w symulatorze F1. Na pewno dostarczyłby również wielu pożytecznych informacji, wziąć jednak należy pod uwagę fakt, że ostatnim bolidem, jakim jeździł był Lotus z 2011 roku, a od tego czasu zapewne sporo się zmieniło jeżeli chodzi o bolidy. Najważniejszym jednak pytaniem jest, czy rzeczywiście Pirelli będzie chciało zaprosić Roberta i czy ten to zaproszenie przyjmie. Czas pokaże...

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: