Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 5 kwietnia 2016

Kajto przed Irlandią, stracił rywala

fot. Rallyinguk
Aleksjej Łukjaniuk po raz drugi przez duży wypadek na testach, nie wystartuje w rajdzie. Tym razem ominie go Circuit of Ireland, w którym wystartuje Kajetan Kajetanowicz i będzie mierzył się m.in. z Elfynem Evansem czy Craigiem Breenem.

Łukjaniuk rozbił auto podczas wczorajszych testów. Uszkodzenia Fiesty są bardzo duże, można byłoby ją naprawić przed rajdem, ale niestety na przeszkodzie stanęły koszty - Łukjaniuk musi naprawić ją za własne pieniądze i aby oszczędzić na ten cel, musi poświęcić start w Irlandii. Przypomnijmy, że Łukjaniuk jest liderem klasyfikacji generalnej ERC.

A co mówi Kajto przed tymi zawodami?

"Przed nami wyjazd i rywalizacja w jaskini lwa, a w zasadzie wielu głodnych lwów :-) . W Irlandii, oprócz spragnionych zwycięstwa nad obecnym mistrzem regularnych uczestników FIA ERC, czekają na nas także zawodnicy na co dzień walczący o tytuł najlepszego kierowcy Wielkiej Brytanii. Zmierzymy się z nimi nie tylko na niesamowitym, pełnym niespodzianek i hop oesie Hamilton’s Folly, lecz także na nowych dla nas odcinkach -  wśród krajobrazów i miejscowości na północ od Belfastu. Jednak niezależnie od tego, jak piękne i malownicze są doliny hrabstwa Antrim, jak urokliwe są tutejsze miasteczka i jak spektakularne są nadmorskie oesy, chcę przez cały rajd utrzymać najwyższą koncentrację i do ostatniego metra trzymać gaz w podłodze. Przed rajdem mocno pracowaliśmy, by zdobyć tu jak najwięcej punktów" - przytamy na jego stronie internetowej kajto.pl.Przypomnijmy, że w rajdzie pojedzie m.in. Craig Breen, który wygrał ten rajd przed rokiem, a teraz wystartuje w nim Citroenem DS3 R5. Bardzo groźnym rywalem dla Kajetana Kajetanowicza będzie również Elfyn Evans, który w tym roku rywalizuje w BRC, którego rundą jest Circuit of Ireland. Na starcie pojawi się również zwycięzca pierwszej rundy ERC.

Impreza będzie niezwykle silnie obsadzona, w najwyższej klasie pojadą 23 załogi, a na starcie stanie 12 Fiest R5, 6 Citroenów DS3 R5 oraz 5 Fabii R5.

Jeżeli chodzi o Polaków, to w ERC2 będzie rywalizował Wojciech Chuchała, a w ERC3 pojedzie Łukasz Pieniążek.

Pełną listę zgłoszeń rajdu przeczytajcie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: