Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 9 kwietnia 2016

Circuit of Ireland - sobota (Relacja live + live stream)

fot. kajto.pl
Po pierwszym dniu zmagań w Circuit of Ireland - drugiej rundzie tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Europy, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zajmują 2. miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy, ale strata do lidera nie jest duża, a jeszcze mniejsza jest przewaga nad trzecim kierowcą. Jak będzie podczas dzisiejszych zmagań? Zapraszamy na relację ze zmagań w Irlandii z live timingiem i live streamingiem.

LIVE STREAM

Jak było wczoraj


Rozegranych zostało 6 OS-ów. Kajetan Kajetanowicz żadnego nie wygrał, ale na większości z nich plasował się w pierwszej trójce. Już na drugim OS-ie z rywalizacją po awarii pożegnał się faworyt, Elfyn Evans.

Świetnie jechał Craig Breen, a walkę o 2. miejsce z Kajto podjął Alastair Fisher.

"Dziś bardzo ważna była konsekwencja, ale równie istotne było to, żeby zachować spokój. Choć może to słowo dziwnie brzmi w ustach kierowcy rajdowego, który po mokrej i zabłoconej drodze jedzie, a czasem nawet lata, na oponach bez bieżnika, ale tak trzeba było dziś robić (uśmiech). Różnice nie są duże, staramy się trzymać tempo i cały czas poprawiać swoją jazdę, a samochód dostosowywać do tych zmieniających się warunków. Pierwszą pętlę mieliśmy suchą, drugą - kompletnie mokrą, a ruszaliśmy jako pierwszy samochód i rozbryzgiwaliśmy te kałuże. To nie była łatwa jazda i trudno było zachować koncentrację. Myślę, że się udało, bo jesteśmy tutaj, a wielu zawodników nie miało tyle szczęścia. Dzisiejsze odcinki były dla nas kompletnie nowe, a ścigaliśmy się z zawodnikami, którzy je znali. Jutro szykuje się równie trudny dzień, jak nie trudniejszy. Wprawdzie są oesy, które już jechaliśmy, ale pogoda zmienia się tak często, że nie mamy żadnej gwarancji, iż trafimy na podobne warunki, jak rok temu. To pokazuje jak trudny jest ten rajd" - mówił Kajetanowicz po wczorajszych zmaganiach dla swojej strony kajto.pl.

Liderem klasyfikacji ERC2 jest Wojciech Chuchała, a w ERC3 drugi jest Łukasz Pieniążek.

Oto klasyfikacja po piątkowych zmaganiach:

I film z wczoraj:

Harmonogram


Łącznie dziś kierowcy będą mieli do pokonania 116,46 km w siedmiu OS-ach.

godz. 10:18 - Bucks Head 1 (14,24 km)
godz. 10:58 - Hamilton Folly 1 (16,95 km)
godz. 11:47 - Bulls Brook 1 (12,19 km)
godz. 12:25 - Przegrupowanie i serwis
godz. 15:14 - Bucks Head 2 (14,24 km)
godz. 15:54 - Hamilton Folly 1 (16,95 km)
godz. 16:43 - Bulls Brook 1 (12,19 km)
godz. 17:42 - Banbridge 2 (14,85 km)

Co w TV?


Większość OS-ów Circuit of Ireland będziemy mogli oglądać na żywo dzięki live streamingowi, umieszczonemu na stronie rajdu. Włączycie go powyżej.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: