Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 26 kwietnia 2016

Bez Portugalii i pewnie również Polski

fot. Aleksandra Wrońska
Lada moment opublikowana zostanie lista zgłoszeń Rajdu Portugalii. Nie zobaczymy na niej nazwiska Roberta Kubicy i (niestety) zanosi się na to, że nie będzie go również na listach dwóch kolejnych rajdów sezonu, w tym Rajdu Polski.

Robert podkreślał miesiąc temu, że jeżeli pojawi się w Portugalii, to będzie oznaczało, że "coś poszło nie tak". Start był zatem możliwy, ale jednak Polakowi chyba wszystko poszło tak jak chciał.

Wiemy, że aby Robert mógł kontynuować starty rajdowe, potrzebny był przynajmniej (!) duży sponsor. Po zakończeniu współpracy z Lotosem, takiego sponsora nie ma i raczej nie zapowiada się, aby pojawił się w najbliższej przyszłości. Jednocześnie Robert nie jest aż tak bardzo zdeterminowany do startów (na takich warunkach jak dotychczas) w WRC. To wszystko sprawia, że obecnie nie ma zaplanowanych żadnych startów.


Oficjalnie nic nie zostało jeszcze ogłoszone i postanowione, ale szanse, że Kubica pojawi się na Rajdzie Polski są bliskie zeru. Powód jest podobny jak ten z brakiem startu w Portugalii.

Mówiąc kolokwialnie, Robert coś "kombinuje" i chyba wszyscy jesteśmy niezwykle ciekawi, gdzie chce w najbliższych miesiącach/latach startować. Ponownie - trzeba czekać.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: