Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 15 marca 2016

Samochód Kubicy i Prokopa na Mugello

fot. Martin Prokop Official
Na dzień przed rozpoczęciem testów, warto przyjrzeć się autu Roberta Kubicy i Martina Prokopa na wyścig 12H Italy - Mugello. Mercedes SLS AMG GT3 to potężna maszyna, której opanowanie wcale nie musi być proste. Jaka jest historia auta MP-Sports?

Wersja GT3 Mercedesa SLS AMG została wypuszczona na rynek w 2011 roku. Silnik V8 o pojemności 6208 cm sześciennych generuje moc około (w wyścigowej wersji) 500 koni mechanicznych, która jest dostarczana na tylną oś. Biorąc pod uwagę to, że Robert woli podsterowność niż nadsterowność, będzie musiał dostosować się do potężnej mocy i momentu obrotowego z tylnej osi.

Kierowca dysponuje 6-biegową, dwusprzęgłową, sekwencyjną skrzynią biegów. System zmiany biegów to łopatki - tradycyjnie lewa w dół, prawa w górę. Nie wiemy czy na potrzeby Roberta zostanie on jakoś zmodyfikowany.

Do 100 km/h przyspiesza w około 3,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość dochodzi do 320 km/h.

Auto waży około 1320 kg, mierzy 4710 mm i ma 1990 mm szerokości.Opony:
Przód: 300/68 - 18 cali
Tył: 310/71 - 18 cali


Zespół Prokopa kupił ten samochód w listopadzie i wtedy również odbyły się jego pierwsze testy na torze w Brnie. Brali w nich również udział Tomas Enge i Stepan Vojtech. Poniżej kilka zdjęć z nich:
fot. Martin Prokop Official

fot. Martin Prokop Official

fot. Martin Prokop Official

Prokop opublikował również kilka fotek z przygotowań auta do piątkowo - sobotniej rywalizacji.
fot. Martin Prokop Official

fot. Martin Prokop Official

fot. Martin Prokop Official

fot. Martin Prokop Official

fot. Martin Prokop Official

O samych zawodach i rywalach załogi Prokop/Kubica będziemy jeszcze pisać, warto już teraz jednak wspomnieć, że kierowcy będą rywalizować zarówno w piątek (4 godziny wyścigu pomiędzy 14 a 18) jak i w sobotę (8 godzin wyścigu pomiędzy 9:30 a 17:30). Kwalifikacje odbędą się w piątek pomiędzy 11 a 11:45, a wcześniej odbędzie się sesja testowa.

Wcześniej, w środę, zespół Prokopa planuje swoje testy, a w czwartek udział w dodatkowej sesji treningowej już na torze Mugello.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: