Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 19 marca 2016

Kubica: Jeśli wystartuje w Portugalii, to będzie znaczyło, że coś nie wyszło [Aktualizacja niedziela 2 - wypowiedzi Prokopa]

fot. Martin Prokop Official
Robert Kubica na torze Mugello, po zakończeniu wyścigu, udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swojej przyszłości. Kierowca przyznał, że szanse na starty rajdowe są małe, a na jazdę autem WRC jeszcze mniejsze. Polak nie wie jeszcze, co będzie robił. "Pewne rzeczy muszą się zdarzyć żebym wiedział" - przyznał Polak.

"Tak naprawdę nie wiem co będę robił. Czekam na pewne wydarzenia, które muszą się zdarzyć, abym wiedział, jaka będzie moja przyszłość. Ten start wydarzył się niespodziewanie. W poniedziałek będę trenował tu Lamborghini bo na testy zaprosił mnie przyjaciel, który taki samochód kupił"."Jeżeli chodzi o oficjalne starty, to przez najbliższy okres nie będę startował. Jeśli wystartuję w Portugalii to będzie oznaczało, że coś nie wyszło. W wyścigach mam 20-letnie doświadczenie. Nie przekreślam swoich startów rajdowych w tym roku jednak. Na pewno jednak coś będę robił. Na dzień dzisiejszy, żadnych wielkich planów nie mam."

"Nie będę ukrywał, że chętnie bym wystartował w Portugalii, ale im dłuższa przerwa, tym jestem dalszy tego. Pracuję nad swoją formą i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Szanse na rajdowy program są małe, chciałbym pojechać Rajd Polski, ale przy sporadycznych startach rajdowych jest to mało prawdopodobne". Jeżeli bym jeździł w rajdach sporadycznie, to na pewno nie autem WRC" - powiedział Robert.

"Wiele dzieje się poza torem czy OS-ami. Trenuję, staram się zbudować dobrą formę i zobaczymy" - dodał Polak.

"Nie będziemy się rozwodzić nad profesjonalizmem tej serii, wiadomo, że jest tu mieszanka kierowców" - powiedział Robert o tym starcie.

Wywiad z Robertem możecie zobaczyć poniżej:Aktualizacja


Nowa, świetna galeria zdjęć dostępna już we wpisie - TUTAJ.
fot. Martin Prokop Official

Aktualizacja niedziela


Świetny film z wczorajszych jazd
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: