Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 19 marca 2016

Italy 12H Mugello - sobota - LIVE STREAM i LIVE TIMING (Stałe aktualizacje)

fot. Martin Prokop Official
Jakaż szkoda wczorajszej awarii samochodu Roberta Kubicy i Martina Prokopa, która odebrała nam sporo emocji w 12H Italy Mugello. Mimo to jednak bardzo przyjemnie było zobaczyć Roberta Kubicę na torze, a jeszcze przyjemniej jego świetne czasy wyścigu. Dziś czeka nas jeszcze więcej owego patrzenia bowiem przed nami aż 8 godzin wyścigu! Jak spisze się nasza załoga? Czy obędzie się bez problemów? Jak pojadą inni Polacy? Zapraszamy na relację live z sobotnich wydarzeń z live streamingiem, live timingiem, relacją tekstową, filmami i zdjęciami!

Live streaming & live timing by 24h Series
Harmonogram na dziś


Dziś o 8:30 kierowcy i załogi dostaną możliwość wejścia na pola startowe. Przed restartem wyścigu, dołączyć do niego będą mogli ci, którzy dziś nie ukończyli rywalizacji, ale dostaną 10 okrążeń kary. Przed startem nie będzie można dokonywać żadnych większych prac przy samochodzie. Można ustawić lusterka, przetrzeć szyby, wyregulować ciśnienie w oponach za pomocą małych urządzeń.

Następnie na tor wyjedzie samochód bezpieczeństwa, a samochody będą musiały ustawić się w odpowiedniej kolejności - od najszybszej do najwolniejszej klasy. Na początku zatem ustawi się kilkanaście aut A6-Pro. Robert będzie jechał na 14. miejscu. Restart będzie lotny.

Różnice minutowe i sekundowe przepadają, liczyć będą się jedynie różnice w okrążeniach. Sytuacji Roberta i Martina to nie zmienia, ale na przykład pomiędzy miejscami 3. a 5. jest 1:48 różnicy, co oznacza, że te 3 ekipy jutro będą podczas restartu bezpośrednio bić się o miejsce na podium.

Oto harmonogram na dziś:

Jak było wczoraj?


Robert Kubica wykręcił najlepszy czas ostatniego treningu, a następnie w kwalifikacjach był trzeci. Wyścig rozpoczął od atakowania 2. miejsce, niestety po lekkim kontakcie z Ferrari stracił miejsce i jechał jako czwarty. Wtedy właśnie, po 6 okrążeniach, doszło do awarii prawego zawieszenia w Mercedesie SLS AMG GT3 i Polak musiał zjechać do boksu. Po 40 minutach naprawy, na tor wyjechał Martin Prokop, który kręcił czasy 3-4 sekundy gorsze od najszybszych. Czech również musiał zjechać na poprawę ustawień i stracone zostało 30 kolejnych minut. Potem na tor wyjechał Robert Kubica i kręcił znakomite czasy, zdecydowanie najszybsze z całej stawki. Poniżej zobaczycie klasyfikację.


O samochodzie

Wersja GT3 Mercedesa SLS AMG została wypuszczona na rynek w 2011 roku. Silnik V8 o pojemności 6208 cm sześciennych generuje moc około (w wyścigowej wersji) 500 koni mechanicznych, która jest dostarczana na tylną oś. Kierowca dysponuje 6-biegową, dwusprzęgłową, sekwencyjną skrzynią biegów. Do 100 km/h przyspiesza w około 3,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość dochodzi do 320 km/h. Auto waży około 1320 kg, mierzy 4710 mm i ma 1990 mm szerokości. Szczegółów dotyczących auta Roberta i Martina czyli Mercedesa SLS AMG GT3 dowiecie się TUTAJ.

Pogoda


Dziś, podobnie jak jutro, powinno być słonecznie i bez opadów. Temperatura nie będzie bardzo wysoka, ale nie będzi też mrozu.

Relacja


Na blogu możecie liczyć na pełną relację z wydarzeń na Mugello. Będzie live streaming, radio wyścigowe i relacja tekstowa ze zdjęciami i filmami.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: