Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 18 marca 2016

12H-Italy Mugello - LIVE STREAM, LIVE TIMING z kwalifikacji i wyścigu (Stałe aktualizacje)

fot. Martin Prokop Official
Po tym jak w czwartek nie było nam dane poznać czasów Roberta Kubicy i Martina Prokopa w sesjach treningowych, tym bardziej nie możemy się dziś doczekać oficjalnego treningu, kwalifikacji no i wyścigu. Kierowcy będą jeździć dziś około 6 godzin, a wszystko będziemy mogli śledzić dzięki live streamingowi, live timingowi, radiu wyścigowemu oraz relacji tekstowej. Wszystkie włączycie poniżej!
Harmonogram


Nadszedł dzień wyścigu! Zanim jednak kierowcy do niego wystartują, czeka nas oficjalna sesja treningowa, która rozpocznie się o godz. 9:15, a następnie kwalifikacje, które będą trwały od godz. 11 do godz. 11:45.

Sam wyścig rozpocznie się o godz. 14 polskiego czasu i jego pierwsza część potrwa do godz. 18 polskiego czasu. Takie rozwiązanie jest konieczne ze względu na normy hałasu panujące w pobliżu toru po zmroku. Czas zostanie zatrzymany, a sama rywalizacja zostanie wznowiona o godz. 9:30 czasu polskiego.

Poniżej zobaczycie dokładny harmonogram na dziś:

Jak było wczoraj


Wczoraj odbyły się dwie prywatne sesje treningowe. Niestety, nie poznaliśmy w nich czasów Roberta i Martina. W ich samochodzie nie działał transponder przekazujący czasy. Pojawiały się plotki, że Czech był 2-3 sekundy wolniejszy od Polaka, ale nie wiemy, ile w nich prawdy.

Pełną relację z wczorajszych wydarzeń ze zdjęciami, filmami i wypowiedziami możecie obejrzeć TUTAJ.

O samochodzie

Wersja GT3 Mercedesa SLS AMG została wypuszczona na rynek w 2011 roku. Silnik V8 o pojemności 6208 cm sześciennych generuje moc około (w wyścigowej wersji) 500 koni mechanicznych, która jest dostarczana na tylną oś. Kierowca dysponuje 6-biegową, dwusprzęgłową, sekwencyjną skrzynią biegów. Do 100 km/h przyspiesza w około 3,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość dochodzi do 320 km/h. Auto waży około 1320 kg, mierzy 4710 mm i ma 1990 mm szerokości. Szczegółów dotyczących auta Roberta i Martina czyli Mercedesa SLS AMG GT3 dowiecie się TUTAJ.

O rywalach


Rywalizacja najszybszych aut odbywa się w klasie A6, a ta jest podzielona na dwie klasy - A6-Pro, w których jeżdżą teoretycznie lepsi kierowcy oraz A6-Am, w których jeżdżą zawodnicy teoretycznie słabsi. Jeżeli zamieszczona na stronie serii lista zgłoszeń jest aktualna, to w klasie A6-Pro wystartuje 15 załóg, a w klasie A6-Am sześć załóg.

W rywalizacji w najwyższej klasie zobaczymy również 6 samochodów Audi R8 LMS, trzy Renault RS01 FGT3, dwa auta SCG 003C, jedno Ferrari F458 GT, jedno Lamborghini Huracan GT3, jednego Astona Martina Vantage GT3 oraz jedno Porsche 991 GT3 R.

Na starcie nie zjawi się żadna z trzech załóg, które zajęły miejsca na podium w pierwszym wyścigu sezonu 24H Series - w Dubaju.

Więcej o rywalach naszej załogi przeczytacie TUTAJ.

Plan na jutro

Jutro rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:30 i potrwa do godz. 17:30. Po 8 godzinach wyścigu, poznamy jego zwycięzców.

Relacja


Na blogu możecie liczyć na pełną relację z wydarzeń na Mugello. Będzie live streaming, radio wyścigowe i relacja tekstowa ze zdjęciami i filmami.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: