Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 4 lutego 2016

Toyota prezentuje barwy, zapoluje na Loeba?

Podczas wczorajszej konferencji, Toyota zaprezentowała swoje barwy w tym sezonie, obowiązujące m.in. przygotowywanego na przyszły sezon Yarisa WRC. Jednocześnie pojawiły się niezwykle ciekawe informacje, jakoby zespół chciał ściągnąć do siebie Sebastiena Loeba i Pettera Solberga.

Jak przyznał szef Gazoo Racing, które przygotowuje Toyotę - Tomi Makinen, znalezienie kierowców rozwojowych w tym sezonie jest bardzo trudne.

"Musimy być realistami i wiemy, że nie ma obecnie wielu kierowców, spośród których możemy wybierać. W przyszłym roku będziemy musieli zapewne iść na kompromis jeżeli chodzi o kierowców i musimy patrzeć na różne aspekty" - powiedział Makinen.W ubiegłym miesiącu Makinen spotkał się z Solbergiem, mistrzem świata z 2003 roku.

"Dyskutowaliśmy o różnych planach. Wiemy, że jest mistrzem świata i szybkim kierowcą. Ma swój zesół w rallycrossie i robi program mistrzowski, ale może coś jest możliwe."

Co ciekawe, skomentował to sam Solberg.

"Oczywiście jest wiele opcji na przyszły sezon. Rally cross jest bez wątpienia ekscytujący, ale być może jest jeszcze jakiś niedokończony biznes w WRC. Interesująco było porozmawiać z Tomim i usłyszeć o wielkich planach Toyoty - powiedział Solberg Autosportowi.

Pojawiły się również bardzo ciekawe plotki dotyczące ewentualnego pozyskania Sebastiena Loeba przez Toyotę.

"Nie rozmawiałem jeszcze z Sebastienem, ale jeżeli chciałby z nami współpracować, to oczywiście porozmawiałbym" - dodał Makinen.

Źródło: Autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: