Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 3 lutego 2016

Szczepaniak pilotem Ptaszka w WRC2!

Maciej Szczepaniak - póki co przez dwa rajdy - będzie pilotem Huberta Ptaszka w rajdach WRC. O takim rozwiązaniu mówiło się już od kilku tygodni. Póki co nie można wyciągać z tego faktu konkretnych i ostatecznych wniosków dotyczących przyszłości Roberta Kubicy w WRC bowiem nadal możliwe są wybrane rundy, na które Szczepaniak "wróciłby" do Roberta.

"Po zbyt szybkim, niestety, zakończeniu Monte Carlo zapowiadała się długa przerwa i rozbrat z odcinkami, gdyż jak wiecie nie startujemy w Szwecji a dalszy program Roberta i mój nie jest ustalony. Okazuje się jednak ze życie lubi płatać figle. Pojawiła się możliwość udziału w najbliższych dwóch rundach WRC2. Jako że nie lubię "rdzewieć" w domu, a rajdy Szwecji i Meksyku znam dobrze i lubię, wystartuje w nich razem z Hubertem. Wierzę, że moje doświadczenie i znajomość tych imprez ułatwią zadanie kierowcy. Do zobaczenia zatem juz za tydzień w mroźnej, mam nadzieje, Szwecji" - napisał pilot na Facebooku.


Pierwsze informacje o tym, że Maciej Szczepaniak będzie startował wraz z Hubertem Ptaszkiem w WRC - oczywiście jeżeli w rajdach nie pojedzie Robert Kubica - pojawiły się już na początku grudnia, tzn. ja wtedy takie - wtedy jeszcze - plotki otrzymałem. Teraz potwierdziły się one.

Program Ptaszka wygląda zatem jeszcze bardziej imponująco. Pojedzie on we wszystkich rundach WRC, a swój program w WRC będzie realizował w Skodzie Fabii R5 oraz Peugeocie 208.

Szczepaniak raczej nie będzie mu towarzyszył we wszystkich rundach bowiem coraz głośniej mówi się o tym, że Robert Kubica przejedzie jednak większość sezonu WRC.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: