Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 14 lutego 2016

Szczepaniak: Kubica jednym z trzech najszybszych na świecie

Maciej Szczepaniak udzielił ciekawego wywiadu wrocławskiej Gazecie Wyborczej, w którym opowiada o współpracy z Robertem Kubicą, osiąganych przez niego wynikach oraz swoich planach na przyszłość, jeżeli nie jeździłby z Robertem Kubicą w WRC.

Szczepaniak w wywiadzie podkreśla obecną sytuację w WRC i problemy ze znalezieniem miejsca w fabrycznym zespole, przypominając również swój krótki epizod z fabrycznym zespołem Hyundaia.


O samym Kubicy Szczepaniak mówi:

"Poza tym Robert Kubica jest jednym z trzech najszybszych kierowców na świecie, i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Osoby pobieżnie interesujące się rajdami mogą wyciągnąć inne wnioski, kierując się jego "dojeżdżalnością" do mety, ale na naszą sytuację trzeba spojrzeć nieco szerzej. Dysponujemy znacznie mniejszym pakietem od zespołów fabrycznych, z którymi się ścigamy, a co za tym idzie, nasze ryzyko niedojechania do mety jest większe. [...] Jeśli popatrzymy na poprzedni sezon, to Robert wygrał najwięcej odcinków specjalnych spośród kierowców, którzy startowali fiestami. [...] Robert prezentuje najwyższy poziom światowy. To najlepszy polski kierowca w historii, nie ujmując niczego Sobiesławowi Zasadzie".

Pilot został również zapytany o swoją przyszłość w WRC, gdyby Robert Kubica zdecydował się wrócić na tor:

"Nie wyobrażam sobie życia bez rajdów. Nie jest to kwestia martwienia się o przyszłość, a bardziej realizacji ambicji sportowych. Mój cel to wygrać rajd do mistrzostw świata. Jedynym kierowcą, z którym mogę tego dokonać, jest Robert."

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: