Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 18 lutego 2016

"Staliśmy się szczeniakami do zarabiania kasy"

Choć Rajd Szwecji udało się przeprowadzić i teoretycznie wszystko było w porządku, to jednak za kulisami rywalizacji wrzało. Wielu kierowców WRC było zbulwersowanych tym, że nie mają nic do powiedzenia. Następna taka sytuacja może się skończyć bojkotem z ich strony.

Jak się okazuje, niemal wszyscy kierowcy chcieli zbojkotować przejazd odcinka Torsby w piątek, ale wyłamał się z tego grona Hayden Paddon, który chciał jechać normalnie i do bojkotu nie doszło.

"Uważamy, że to nie jest normalne, że nie konsultowane są z nami takie rzeczy. Musimy spotkać się razem ponownie w przyszłości i mieć pewność, że nasze poglądy zostaną potem przedstawione przez jednego z kierowców. Chcemy móc przedstawiać swoje niezadowolenie zamiast doprowadzać do sytuacji, w których bojkotujemy rajd. Jeżeli jednak będzie trzeba, właśnie tak postąpimy" - powiedział Sebastien Ogier motorsportnews.Ze sposobu komunikacji z FIA nie jest również zadowolony Kris Meeke, który przypomina sytuację z ubiegłorocznego Rajdu Australii, kiedy kierowcy bardzo narzekali na widoczność podczas nocnych OS-ów.

"Rozmawiałem z FIA w Szwecji i powiedzieli, że musimy komunikować takie obawy wcześniej. Tyle że w ubiegłym roku przez Rajdem Australii wysłaliśmy w ciągu 3 miesięcy około 25 e-maili związanych z naszymi obawami na temat OSów. Nic to nie dało. Byliśmy zdenerwowani podczas rajdu, a kiedy wyjeżdżaliśmy, powiedzieli, że w przyszłym roku będą 3 nocne OS-y."

Meeke uważa, że aspekty komercyjne wzięły górę nad sportowymi w WRC.

"10 lat temu taki rajd jak Szwecji, zostałby odwołany, ale teraz rządzą pieniądze. Nikt nie rozumie tego, że jeżeli jeździ się na tych oponach bez kolców, to jest to koszmar. Czujemy się jak szczeniaki, które mają zarabiać pieniądze" - powiedział Brytyjczyk.

Źródło: Autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: