Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 14 stycznia 2016

Szczepaniak potwierdza - brak startu w Szwecji

Niestety, tak jak można było się spodziewać, Robert Kubica i Maciej Szczepaniak nie wystartują w Rajdzie Szwecji - drugiej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata 2016. Pilot potwierdził to dziś na Facebooku.

Wczoraj ogłoszona została prowizoryczna lista zgłoszeń Rajdu Szwecji i znalazły się na niej 3 polskie załogi - autami R5 pojadą Jarosław Kołtun, Michał Sołowow (Obaj Fiesty), Hubert Ptaszek (Skoda Fabia R5).

Łącznie na liście jest 51 załóg w tym 15 w WRC, ale brakuje tej najważniejszej dla nas - Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Dziś, jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnej listy przez FIA, potwierdziło się, że Polacy nie wystartują w tej imprezie.

"To napewno nie jest najweselszy dzień. Jak wiecie nie ma nas na liście zgłoszeń Rajdu Szwecji. W ubiegłym roku Robert jechał swietnie i tylko awaria pozbawiła nas wysokiego miejsca. Moje siwe miejscami włosy nie pozwalają mi już dziwić się zbytnio otaczającej rzeczywistości, ale zwyczajnie szkoda. Dobrze, że #monteiscoming" - napisał Szczepaniak na Facebooku.

Będzie to pierwszy odpuszczony europejski start w WRC przez Kubicę i Szczepaniaka od 2,5 roku...Przypomnijmy skład aut WRC na Rajd Szwecji:
Volkswagen: Sebastien Ogier, Jari - Matti Latvala, Andreas Mikkelsen
Hyundai: Hayden Paddon, Dani Sordo, Thierry Neuville
M-Sport: Eric Camilli, Mads Ostberg
DMACK M-Sport: Ott Tanak
Citroen: Kris Meeke, Craig Breen, Khalid Al Qassimi

Prywatnymi fiestami pojadą Lorenzo Bertelli i Yazeed Al Rajhi. W mini zaprezentuje się Valeri Gorban.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: