Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 15 stycznia 2016

Świetny Przygoński, Loeb drugi

Rajd Dakar zbliża się do końca i we wszystkich klasyfikacjach mamy już zdecydowanych faworytów do zwycięstwa. Zmienić może się jednak jeszcze wszystko jako że to najtrudniejszy rajd terenowy świata.

Dzisiejszy OS liczył 431 kilometrów. Wśród kierowców samochodów najszybciej pojechał Nasser Al-Attiyah, który o prawie 6 minut wyprzedził Sebastiena Loeba. Trzeci był Mikko Hirvonen. Lider rywalizacji, Stephane Peterhansel, jechał spokojnie i dojechał na 4. miejscu ze stratą ponad 8 minut.

Bardzo dobrze zaprezentował się dziś Jakub Przygoński, który zajął 12. miejsce. Na 23. dojechał Marek Dąborwski a na 30. Adam Małysz.W klasyfikacji generalnej przewaga Peterhansela nadal jest bardzo wysoka. Ciekawa może być walka o 3. miejsce pomiędzy Ginielem de Villersem a Mikko Hirvonenem. Teraz dzieli ich 5 minut.

Najlepszym z Polaków jest Przygoński. Oto klasyfikacja generalna aut:


Dopiero na 6. miejscu przyjechali dziś liderzy w klasyfikacji ciężarówek z Dariuszem Rodewaldem w składzie. Gerard de Rooy ma jednak dużą przewagę nad Airatem Mardeevem, wynoszącą ponad godzinę.

Liderem motocyklistów pozostaje Toby Price, który dzś był 2. Jakub Piątek przyjechał jako 25. a Maciej Berdysz był 62. W generalce zajmują oni odpowiednio 21. i 64. miejsce.

Wśród quadowców rządzą bracia Patronelli. Dziś dzieliła ich na OS-ie minuta, a w klasyfikacji generalnej Marcos jest przez Alejandro o zaledwie 8 sekund.

Brak komentarzy: