Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 21 stycznia 2016

Rajd Monte Carlo - statystyki po każdym dniu [Aktualizacja niedziela, godz. 13:44, po ostatnim OS]

fot. Pirelli
Witam serdecznie w serii bloga, "Trochę statystyki". 
Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie jakie tempo  prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 
Nowy sezon WRC czas zacząć! Przed nami pierwszy start (i oby nie ostatni) Polskiej załogi- Rajd Monte Carlo. Jest to runda asfaltowa, uważana za jeden z najtrudniejszych rajdów sezonu. Często na tym samym OS, można spotkać różne warunki, przez co wybór opon często odgrywa tu kluczową rolę. W Monte Carlo Polacy startują po raz trzeci- do tej pory byli tu piekielnie szybcy. Jednak nigdy dotąd Kubica tu nie punktował. Czy Kubica zdobędzie pierwsze punkty w rajdzie Monte Carlo? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?

Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Monte Carlo
Aktualizacja czwartek, godz. 23:22

Wyniki Kubicy po 2 OS. Rozsądna jazda Polaka, niezłe tempo-jedynie 1,1 sek/km straty do lidera rajdu.

Aktualizacja piątek, godz. 19:17

Wyniki Kubicy po 8 OS. Błąd na początku 3 OS, zamknął Polakom szansę na punkty za miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Jednak przypomnę, że Monte Carlo, jest rajdem, w którym Kubica ma najlepsze tempo na OS ze wszystkich rajdów kalendarza WRC. Rok temu po raz pierwszy zdobył punkty na Power Stage- i to w 2 rajdach (Rajd Korsyki 2 p i Rajd Wielkiej Brytanii 1 p). Jeśli więc się nie wycofa, wciąż liczy się w walce o punkty na Power Stage, a 2 p za drugie miejsce, to odpowiednik ukończenia rajdu na 9 pozycji.


Aktualizacja niedziela, godz. 13:44


Wyniki Kubicy po ostatnim OS. Kubica wycofał się, z powodu uszkodzeń samochodu. Nie zamieszczę tabeli z postępami Kubicy w Monte Carlo, bo gołym okiem widać, że to był jeden z najgorszych (jak nie najgorszy) rajdów w wykonaniu Kubicy w WRC. Po raz 3 nie zobaczyliśmy Polaka na Power Stage w Monte Carlo. Tylko 2 przejechane OS-y, i czasy też gorsze niż w poprzednich edycjach. Choć tempo ciężko porównać z uwagi na zbyt małą liczbę przejechanych OS-ów.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: