Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 5 stycznia 2016

Loeb znów wygrywa, Sonik awansuje!

Póki co nie ma mocnych na Sebastiena Loeba w Rajdzie Dakar. Francuz wygrał dziś trzeci etap i powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Awansował również Rafał Sonik w klasyfikacji quadowców.

Dzisiejszy etap znów był znacznie skrócony z powodu opadów deszczu.

Debiutujący w Dakarze Loeb, pilotowany przez Daniela Elenę, wyprzedził swojego kolegę z zespołu Peugeota, Carlosa Sainza o minutę i minutę i 23 sekundy. Wysoko byli inni kierowcy, którzy niedawno jeździli w WRC - Nasser al-Attiyah, Mikko Hirvonen czy Yazeed al-Rajhi.

Spośród Polaków najlepiej spisał się Jakub Przygoński, który był 19. Marek Dąbrowski pilotowany przez Jacka Czachora był tuż za nim, a na 24. miejscu przyjechał Adam Małysz.

W klasyfikacji generalnej Loeb ma już ponad 5 minut przewagi nad Ginielem de Villiersem. Jeżeli chodzi o Polaków to Przygoński zajmuje 14. miejsce, 16. jest Małysz a 21. Dąbrowski.


Wśród kierowców quadów, czwarte miejsce zajął Rafał Sonik, który teraz jest 5. w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Ignacio Casale, który dziś był drugi. Wygrał Brian Baragwanath.


Najlepszym polskim motocyklistą był dziś Jakub Piątek (32.) na mecie jest już również Maciej berdysz (108.). Wygrał Joan Barreda, który prowoadzi też w klasyfikacji generalnej.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: