Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 16 stycznia 2016

Koniec Rajdu Dakar! Peterhansel po raz 12, Polak wygrywa!

Byli kierowcy WRC - Sebastien Loeb i Mikko Hirvonen okazali się najlepsi podczas ostatniego etapu Rajdu Dakar. W pozostałych klasyfikacjach do sensacji nie doszło. 

Ostatni OS liczył 180 kilometrów i raczej nie należało się spodziewać, że wniesie jakieś zmiany w klasyfikacji generalnej.

Najszybszy wśród samochodów był Sebastien Loeb, który o 21 sekund wyprzedził Mikko Hirvonen. Trzeci był Ciril Despres. W drugiej 10-tce rywalizował Stephane Peterhansel.

Najszybszym z Polaków był Jakub Przygoński, który był 12. Marek Dąbrowski był 22. a Adam Małysz 27.
W klasyfikacji generalnej ostatecznie Peterhansel wyprzedził Nassera Al-Attiyah o ponad 34 minuty. Mikko Hirvonenowi zabrakło zaledwie 2,5 minuty do trzeciego miejsca. Na 9. pozycji finiszował Sebastien Loeb, a na 14. Martin Prokop.

Tuż za Czechem uplasował się najlepszy z Polaków, Jakub Przygoński, a jeszcze pozycje niżej przyjechał Miroslav Zapletal, pilotowany przez Macieja Martona. 27. był Benediktas Vanagas, którego pilotem był Sebastian Rozwadowski. Jedyna w pełni polska zaloga, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, zajęła 29. miejsce. Adam Małysz był 53.


Do polski trafi jednak jedna statuetka beduina. Otrzyma ją Dariusz Rodewald, który był mechanikiem załogi Gerarda de Rooya w klasyfikacji ciężarówek. Dziś byli oni 7.


Wśród motocyklistów wygrał dziś Pablo Quintanilla, a 24. był Jakub Piątek. Linię mety z 51. czasem przeciął Maciej Berdysz.

Berdysz ukończył rajd na 65. miejscu, a trzeba dodać, że przejechał tę imprezę bez wsparcia serwisu. 20. był Jakub Piątek. Wygrał Toby Price.


W klasyfikacji quadów najszybszy był dziś Brian Baragwana. Rajd wygrał Marcos Patronelli, który wyprzedził swojego brata Alejandro o ponad 5 minut.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: