Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 7 stycznia 2016

Jednorazowy występ w Monte - na dzień dzisiejszy, obsługa BRC! [Aktualizacja godz. 14 - niebawem testy?]

Ukazała się informacja prasowa Roberta Kubicy przed Rajdem Monte Carlo. Niestety, jedynym konkretem w niej umieszczonym jest mało optymistyczne zdanie, że występ w Monte Carlo będzie jest póki co "jednorazowym występem". Szanse zatem na pełny sezon w WRC są bardzo małe. Dowiedzieliśmy się również, z jaką ekipą wystartuje nasz kierowca.

Oto treść informacji prasowej:

Już za dwa tygodnie Robert Kubica wraz z Maciejem Szczepaniakiem wystąpią w otwierającym Rajdowe Mistrzostwa Świata - Rajdzie Monte Carlo. To najstarsza z rund WRC, uważana przez wielu za jedną z najtrudniejszych w kalendarzu. Robert pojedzie dobrze już znanym Fordem Fiesta WRC.


"Po pracowitej przerwie z niecierpliwością czekam na start rajdu, choć wiem, że potrafi być on nieprzewidywalny, zwłaszcza jeśli chodzi o warunki pogodowe. Praca szpiegów i dobór opon będą miały kluczowe znaczenie i wpływ na końcowy wynik. Pojadę dobrze mi znanym autem, które nie jest co prawda najnowszą konstrukcją w stawce WRC, ale udało mi się w nim wygrywać odcinki Monte Carlo w poprzednich edycjach. Liczę na weekend bez większych błędów, bo Monte Carlo idealnie nie udało się jeszcze chyba żadnemu kierowcy. Na dzień dzisiejszy nasz udział w pierwszej rundzie WRC 2016 jest jednorazowym występem" - powiedział Robert.

Rajd rozgrywany będzie w dniach 21-24 stycznia. Start i meta zawodów zlokalizowane są w Monako."

Jednocześnie BRC Gas Equipment ogłosiło, że to właśnie oni będą współpracować z polskim kierowcą podczas pierwszej rundy sezonu 2016:

Nie wiemy, czy będzie to jedynie współpraca polegająca na obsłudze auta, czy też Robert będzie występował pod szyldem ekipy BRC (z własnymi sponsorami lub bez). Czekamy na dalsze informacje... Ekipa BRC specjalizuje się w wystawianiu aut... na gaz. W tym roku wystawiał Fiestę R5 w mistrzostwach Włoch.

"Zespół BRC przystępuje do rajdu z wielkim entuzjazmem i jest przekonany, że talent i szybkość kierowcy oraz niezawodność auta pozwolą osiągnąć kolejny prestiżowy rezultat w rajdach" - napisali Włosi w informacji na swojej stronie.

Aktualizacja


Sytuację skomentował Maciej Szczepaniak:

"Monte zbliża się wielkimi krokami. Kochani ucinając spekulacje odnośnie auta to, to pojedziemy naszą fiestą którą kończyliśmy WRC w sezonie 2015. Co do faktu że to na dzień dzisiejszy, nasz jedyny pewny start, to cytując klasyka "Taki mamy klimat". Ale teraz czas na koncentracje i skupienie się na krętych drogach w okolicy stolicy hazardu"

Aktualizacja godz. 14


Być może jeszcze w tym tygodniu Robert Kubica będzie testował we Francji z BRC przed Rajdem Monte Carlo. Pojawiają się też plotki, że malowanie auta będzie połączeniem barw BRC i Lotosu, ale trzeba jeszcze do tego podejść z rezerwą.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: