Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 13 stycznia 2016

Dramat Sainza, Nasser dachował

To był kolejny dzień pełen wydarzeń w Rajdzie Dakar. Prowadzenie i szanse na zwycięstwo stracił Carlos Sainz, a coraz bliżej triumfu jest jego kolega z zespołu.


Dzisiejszy etap liczył ponad 280 kilometrów. Wśród samochodów najszybciej pokonał go Stephane Peterhansel, który o prawie 6 minut wyprzedził Cyrila Despresa. Ogromnego pecha miał Carlos Sainz, w którego aucie zepsuła się skrzynia biegów i musiał się wycofać z rywalizacji. Jeszcze wczoraj był liderem.

Spośród Polaków świetne 13. miejsce zajął Marek Dąbrowski. Na 26. miejscu dojechał Jakub Przygoński, a 36. był Adam Małysz.W klasyfikacji generalnej zdecydowanym liderem jest Stephane Peterhansel, a drugie miejsce - mimo dachowania dziś - utrzymał Nasser Al-Attiyah. Ma on już jednak godzinę straty do jadącego Peugeotem Francuza.

Oto klasyfikacja generalna i pozycje Polaków:


W rywalizacji ciężarówek nadal liderem jest załoga Dariusza Rodewalda, która dziś była druga i ma już ponad godzinę przewagi nad Airatem Mardeevem.

Wśród motocyklistów najszybszy był Stefan Svitko, ale liderem jest Toby Price. Jakub Piątek dojechał na 13. miejscu, a Maciej Berdysz na 68. W generalce Polacy zajmują odpowiednio 21. i 69. miejsce.

Wśród quadowców stuację kontroluje Marcos Patronelli.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: