Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Dakar: Loeb wygrywa i zostaje liderem!


Można by go nazwać człowiek rajd. Wygrywa wszystko. Sebastien Loeb okazał się najszybszy na drugim, skróconym etapie Rajdu Dakar i jest nowym liderem tej imprezy. Spory awans zaliczył Rafał Sonik wśród kierowców quadów.

OS był znacznie skrócony z tych samych powodów, z których wczorajszy etap został odwołany. Dziś kierowcy mieli do przejechania 354 kilometry.

To był dzień kierowców WRC w Dakarze. Na pierwszym pomiarze czasu najszybszy był... Martin Prokop, jadący Toyotą Hilux. Ostatecznie najszybszym okazał się Sebastien Loeb, który o 2 minuty i 23 sekundy wyprzedził Stephane Peterhansela, również jadącego Peugeotem. Jak narazie piąte miejsce zajmuje Mikko Hirvonen. Prokop jest 9. Carlos Sainz 14. a tuż za nim plasują się Adam Małysz i Marek Dąbrowski.W klasyfikacji generalnej samochodów Loeb i Peterhansel zajmują dwa pierwsze miejsca.


Wśród kierowców quadów najszybszy był Ignacio Casale, a szósty dojechał Rafał Sonik.

Polak zajmuje taką samą pozycję w "generalce".


Wśród motocyklistów najszybszy był Toby Price. Jakub Piątek dojechał na 36. miejscu, a Maciej Berdysz na 105. W generalce prowadzi Price, zaledwie 2 sekundy przed Rubenem Farią. Piątek jest 40. a Berdysz 105.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: